Tek Retail key iki bilgisayarda kullanılabilir mi?

DarkiNS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an Ubuntu laptop'uma oyun için Windows 10 kurmaya karar verdim. Ancak bu bilgisayarı ilk aldığımda Windows 7 idi sonra 8 sonra 8.1 sonra Windows 10 en son Ubuntu + Kali olarak devam etti. Şu an sadece Ubuntu var ve eski Windows 10 lisansım korsandı ve OEM'di. Ancak şu an orijinal Windows 10 kullanmak istiyorum. Ben şu an gitsem ve temiz Windows 10 kursam lisans devam eder mi? Bir de bende şu an Microsoft hesabım ile ilişkilendirilmiş ve başka bir bilgisayarda aktif şekilde kullandığım bir Retail lisans var. Ben bu lisansı iki bilgisayarda da kullanabilir miyim, yeni almama gerek var mı? Ve eski korsan OEM Key temiz kurulumda sıkıntı çıkarır mı? Orijinal olur mu? (hocam lütfen konuyu kitlemeyin korsan kullanmayacağım)

Hocam o zamanlar bilmiyordum o yüzden bilgisayarcıya kurdurtmuştum ve korsandı. Sonra lisansı sorguladığımda ise OEM yazıyordu.

Hwidgen veya Microsoft Activation Script kullandıysa anakarta kaydedilmiştir, format atınca otomatik olarak etkinleşir, ama yüksek ihtimalle KMSpico kullanmıştır o da anakarta işlemez format atınca gider. Bunu öğrenmenin tek yolu Windows'u kurup bakmanız.

Geri
Yukarı