Tek RX 5600 XT ile 1 hafta mining kazancım

Bende kendimden bir şeyler bırakayım. Kartım ASUS TUF 3 Radeon RX 5600 XT OC EVO 6 GB GDDR6 192 ve ayarlarım, kazancım ekteki gibidir; ortalama 40-42 mh alıyorum ve fanlar 50 de çalışıyor kartın ortalama sıcaklığı 49-51 derece arası gidip geliyor.Eki Görüntüle 974828Eki Görüntüle 974829Eki Görüntüle 974830

Gayet güzel değerler hocam 42mh BIOS mod olmadan görmeniz gayet ilginç birçok arkadaş aynı OC ayarlarında 39 40 arası görüyor. Sıcaklık değeri çekirdek olarak normal gözüküyor asıl önemli olan Memory deg onun 92 derece olması kartınızın ömrünü epey çabuk kısaltır OC ayarlarınızı tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. Misal benim kartım aynı oc değerlerinde ve yüzde 50 fan hızında 75 derecede çalışıyor 2 3 MH için kartınızı bitirmeyin.

Son düzenleme:
Bende kendimden bir şeyler bırakayım. Kartım ASUS TUF 3 Radeon RX 5600 XT OC EVO 6GB GDDR6 192 ve ayarlarım, kazancım ekteki gibidir ; Ortalama 40-42 mh alıyorum ve fanlar 50 de çalışıyor kartın ortalama sıcaklığı 49-51 derece arası gidip geliyor.Eki Görüntüle 974828Eki Görüntüle 974829Eki Görüntüle 974830
Bendekide aynı kart senin mh/s benimkinden yüksek. Senin ayarlarini denedim bişey değişmedi ya siteden yada mining programindan olabilir.
Benim fanlar bazen 0 bazen 65000 gibi saçma rakamlar gösteriyor sendede oluyor mu?
Gayet güzel değerler hocam 42mh BIOS mod olmadan görmeniz gayet ilginç birçok arkadaş aynı OC ayarlarında 39 40 arası görüyor. Sıcaklık değeri çekirdek olarak normal gözüküyor asıl önemli olan Memory deg onun 92 derece olması kartınızın ömrünü epey çabuk kısaltır OC ayarlarınızı tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. Misal benim kartım aynı oc değerlerinde ve yüzde 50 fan hızında 75 derecede çalışıyor 2 3 MH için kartınızı bitirmeyin.
kardeşim nerde yazıyor bu memory degree?

Bendekide aynı kart senin mh/s benimkinden yüksek. Senin ayarlarini denedim bir şey değişmedi ya siteden ya da mining programindan olabilir.
Benim fanlar bazen 0 bazen 65000 gibi saçma rakamlar gösteriyor sendede oluyor mu?

Kardeşim nerede yazıyor bu Memory degree?

Mining ekranı varya oradaki mavi alandaki bilgilere bakarsanız Memory deg kısmını görürsünüz. 80 altında tutarsanız kartınızın ömrü açısından çok iyi olur.

Haklısınız hocam lakin ne yaptıysam Memory deg kısmını 88'den aşağı alamadım ve işin garip yani kartın tüm ayarlarını kıssam yani ortalama 30 mh bile alsam Memory deg kısmı yine 84-88 civarlarında geziyor. :) Dün aldığım Windows güncellemesi ile artık lolminer çalıştıramıyorum ilginç bir şekilde AMD hata veriyor. GMiner kullanıyorum şu an 40 mh civarı alıyorum sıcaklığım 45 derece civarı.
Bendekide aynı kart senin mh/s benimkinden yüksek. Senin ayarlarini denedim bişey değişmedi ya siteden yada mining programindan olabilir.
Hocam ben ayarları kendim giriyorum fan ayarları da dahil ve BIOS'dan vs hiçbir oynama yapmadım. Belki de kartın modeline göre değişiklik gösteriyordur 3 fanlı TUF efo benimkisi.

Merhaba hocam bu konularda biraz cahilim. Bu işlemi yaparken günlük bilgisayar kullanımında veya oyun oynarken sorun yaşıyor musunuz acaba?
Oyun oynayamazsin mining sırasında hiç bir şey yapmaman lazım. Extra her işlem MH düşürür.

Tam1 haftadan mi bahsediyoruz? Görünen kazanç 60mh kazım ile neredeyse aynı.

10 Şubat'ta açılmış konu bende diyorum şuan nasıl kazanıyor o kadar :)

Son düzenleme:
Dün farkında olduğum ufakta olsa faydalı bir bilgiyi paylaşıyorum.
Ben lolminer kullanıyorum ve 39.70 civarı en fazla kartımın çıktığı mh değeri tabii ki stabil değil.
Sürekli değişiyor 39.30 la da kazıyor neyse bunu sabitlemenin yolunu buldum yanlışlıkla.
League of Legends yani LoL' Client'ini arkada açık bıraktığımda anlamsız bir şekilde artış oluyor 39.82 ile kazıyor sabit çok fark var mı tabii ki yok ama söylemek istedim :)

Dün farkında olduğum ufakta olsa faydalı bir bilgiyi paylaşıyorum.
Ben lolminer kullanıyorum ve 39.70 civarı en fazla kartımın çıktığı mh değeri tabii ki stabil değil.
Sürekli değişiyor 39.30 la da kazıyor neyse bunu sabitlemenin yolunu buldum yanlışlıkla.
League of Legends yani LoL' Client'ini arkada açık bıraktığımda anlamsız bir şekilde artış oluyor 39.82 ile kazıyor sabit çok fark var mı tabii ki yok ama söylemek istedim :)

Hangi kartla?

Geri
Yukarı