Tek RX 5600 XT ile 1 hafta mining kazancım

Hocam hiç kapatmadan yapıyorsanız benden fazla kazcağınız kesin ve yakındada Ethereum yükselecek gibi haberler var bu da bizim işimize yarar.

Hocam şu anda sıfırdan rig kurulmaz stok yok ve olanlarda acayip pahalı RX 570 bile 4000 civarı.
Evet biliyorum, ikinci el alacağım. İşlemcinin önemsiz olduğunu duydum ama anakartta hangi özellikler olmalı(Çoklu kart yuvası dışında).

Hocam GPU ayarı kısmından "gelişmiş kontrol" bölümünü açıp böyle çevirmeli tuşların olduğu yerin SS'sini atabilir misiniz? Frekans-voltaj vs. var.

Hocam merhaba, net kazancınız ve elektrik faturanıza etkisi ne kadar? Sisteminiz devamlı mı çalışıyor, yoksa belli saatler arasında mı? Bir tanıdığım var, 2 tane RTX 3080 ile mining yapıyor, onun ortalama kazancı ne kadar olur?

Hocam 2 RTX 3080'in Hashrate'si 170 Mh/s günlük 24$ civarı bir kazancı var aylıkda 720$=5000TL
Elektrik faturasını bilmem ama kesinlikle büyük karda :D

Çarşamba günü öğlenden beri kazıyordu makine. Bu saat itibari ile bıraktım. Çarşamba öğlen 12.00 da başladığımdan bu yana 0.01332 ETH kazmış. Hiç uğraşılacak iş değil gerçekten, ne oyun oynayabiliyorsun, ne bilgisayarı kapatabiliyorsun. İhtiyacı olmayan arkadaşlar için tavsiye etmiyorum. Vadeli işlemlerde bir günde şimdiye kadar kazdığımın iki katı para kazandım. Artık o yönde ilerleyeceğim. İhtiyacı olan arkadaşlara zaten lafım yok. Herkese iyi kazançlar.

Çarşamba günü öğlenden beri kazıyordu makine. Bu saat itibari ile bıraktım. Çarşamba öğlen 12.00 da başladığımdan bu yana 0.01332 ETH kazmış. Hiç uğraşılacak iş değil gerçekten, ne oyun oynayabiliyorsun, ne bilgisayarı kapatabiliyorsun. İhtiyacı olmayan arkadaşlar için tavsiye etmiyorum. Vadeli işlemlerde bir günde şimdiye kadar kazdığımın iki katı para kazandım. Artık o yönde ilerleyeceğim. İhtiyacı olan arkadaşlara zaten lafım yok. Herkese iyi kazançlar.
Kaç hashrate ile kazdın hocam?

Vadeli işlemlerin derdi çok hocam bana kalırsa çekilmez adamı yaşlandırıyor o işler bu işin çok bir kafaya takılacak yeri yok o avantajı var.

Ben elimdekini denemek için baktım 5700xt 3700x tüm sistem prizden 210w çekiyor monitör hariç. Yani yaklaşık 5 saatte 1kw. 1kw 1TL dersek günlük 4,8TL hadi 5TL olsun. Bir ayda 150 TL eder. Program aylık 190 dolar getiriyor diyor ama ne kadar doğru bilemem tabii. Oda 1300 TL olsa. 150 si elektrik için gitse geri kalan 150de yanlış hesaplasak dersek gene aylık 1000TL bırakıyor sanırım. Yani elinde 10 kart varsa aylık 10000 TL kazanç. Tabii ne kadar böyle gider meçhul.

Geri
Yukarı