Tek RX 6800 ile mining yapmak

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Yaklaşık 2-3 haftalık araştırmalarım sonucu tek RX 6800 kartlı bir sistem toplayıp madenciliğe başladım.

Şu an 62-63 mh/s ile kazıyorum.
Kartın tüketimi 138-140W.
Kartın sıcaklık değerleri; 51-53 arası.
Fan hızı yüzde 50-60 arası.

Sorularım;
  1. Yukarıdaki değerler sanırım normal ancak ov yapmadan daha iyisini elde eden varsa tavsiyelere açığım.
  2. VRAM markasını GPU-Z ile göremiyorum başka bir yöntem var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Birkaç gündür değişik programlar ve işletim sistemi deniyorum.
En son raveos beta kullanmaya başladım.

Değerler;
57-62 mh/s
110 watt
1200 mhz core 1000 mhz vram
50 derece civarında da sıcaklık.

1613558767004.png

2 gündür ödeme alıyorum.
ilk ödeme denemeler nedeniyle düşük,
İkincisi ilkinin yaklaşık 4 katı ancak oda düşük sayılır, herhalde yarın sabah daha nokta atışı bir değer alırım.

1613558895818.png

Kurlara göre değişecektir ama genel beklentim aylık 1200-1500 arası ciro. (Hesabıma göre aylık en fazla 100-150 tl arası elektrik ödemesi olacak. Tecrübe etmeyince sadece ciro olarak yazdım.
Şimdi teamredminer ın ince ayarlarını oturtmaya çalışıyorum.
Ayrıca ikinci kartı kovalıyorum, herhalde haftaya elime geçer.

Son düzenleme:
Merhaba,
Birkaç gündür değişik programlar ve işletim sistemi deniyorum.
En son raveos beta kullanmaya başladım.

Değerler;
57-62 mh/s
110 watt
1200 mhz core 1000 mhz vram
50 derece civarında da sıcaklık.

Eki Görüntüle 883662
2 gündür ödeme alıyorum.
ilk ödeme denemeler nedeniyle düşük,
İkincisi ilkinin yaklaşık 4 katı ancak oda düşük sayılır, herhalde yarın sabah daha nokta atışı bir değer alırım.

Eki Görüntüle 883668
Kurlara göre değişecektir ama genel beklentim aylık 1200-1500 arası ciro. (Hesabıma göre aylık en fazla 100-150 tl arası elektrik ödemesi olacak. Tecrübe etmeyince sadece ciro olarak yazdım.
Şimdi teamredminer ın ince ayarlarını oturtmaya çalışıyorum.
Ayrıca ikinci kartı kovalıyorum, herhalde haftaya elime geçer.

hocam merhabalar 6800xt için mhz voltaj driver vs. her türlü ayarınız gönderir misiniz benimki 234w tüketiyor nasıl bu kadar çok fark olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim.

hocam merhabalar 6800xt için mhz voltaj driver vs. her türlü ayarınız gönderir misiniz benimki 234w tüketiyor nasıl bu kadar çok fark olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim.
Tabi gönderirim ancak 1-2 uyarım olcak;

1. Ayar yaparken direk bendeki ayarları yaptığınızda sapıtabilir, yavaş yavaş değerleri değiştirmek daha uygun olabilir.

2. Baktınız ayarları değiştirdiğinizde düzelme veya yarar oluşmuyor, pc yi veya rigi kapatın 10-15 dakka sonra geri açın. Sizde bi çay kaave için o arada ;)

3. Sadece 1 ayarı azıcık değiştirdiğimde 4-5 saat geri toparlayamadım.
Sanırım benim kartı stabil mining os lar desteklemediği için beta kullanmak zorunda kalmam ve sistemde 2 kartım olması olabilir.
İlk kartın ayarını değiştirince 2inci kartın mh/s değeri dibe vuruyor gibi değişik problemler yaşadım.

Bendeki yazılım durumu;
raveos BETA işletim sistemi (Şu an başka destekleyen mining os yok.),
ethminer (dev.fee olmadığı için bunu tercih ettim, teamredminer ve lolminer da güzel çalışıyor.)
Binance pool (en düşük ücretlendirmeye sahip pool, benim bulabildiğim ve günlük ödeme alıyorum.

Eğer binance kullanmak isterseniz liütfen aşağıdaki linkten yükleme yapın.
Bunun sadece bana komisyon olarak yararı var, size ek komisyon vs bir zararı yoktur.

Ücretsiz hesap oluştur | Binance

Mevcut durum;
23 saat 19 dakika oldu son ayarı yapalı ve hatasız çalışıyor.

1614146179345.png

1614146105865.png

Aşağıda gördüğününz pool daki hashrate durumu.
Pool hashratei ile yukardaki mh/s değerleri birbirinden farklıdır, bu durum her kart ve sistem için geçerli,
paylaşımlarınızın geçerliliği, inetrnet hzınız vs etkiliyor bunu.
Ancak esas kazancınız aşağıdaki çizelgeye göre çıkar.
1614146290086.png

Ayarlar
1614146131153.png

Siz bu kartı sadece mining için mi aldınız? RX 6000 serisi aynı fiyatta ki rakiplerine göre Mining'de kötü bir performans veriyor diye biliyorum
Evet mining için aldım,

Bu kartları tercih etme nedenim,
1. Malumunuz sistemi düzgün çalıştırırsak çok uzun ömürlü olabiliyor, 16 gb vram bu durumda ileriye yatırım açısından cazip geldi,
2. Gddr 6x olan kartların fiyatları çok daha yüksekti veya ben mh/s olarak daha yüksek ve aynı fiyatta kart bulamadım diyeyim.

Aynı fiyatta ve daha yüksek mh/s veren kart hangisi ???
Ben nvidia severim normalde ama araştırdığımda böyle bi kart bulamadım...

Evet mining için aldım,

Bu kartları tercih etme nedenim,
1. Malumunuz sistemi düzgün çalıştırırsak çok uzun ömürlü olabiliyor, 16 gb vram bu durumda ileriye yatırım açısından cazip geldi,
2. Gddr 6x olan kartların fiyatları çok daha yüksekti veya ben mh/s olarak daha yüksek ve aynı fiyatta kart bulamadım diyeyim.

Aynı fiyatta ve daha yüksek mh/s veren kart hangisi ???
Ben nvidia severim normalde ama araştırdığımda böyle bi kart bulamadım...
Ne kadar verdiniz? Donanım arşivinin attığı videolara dayanarak dedim bunları.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

35-36 bin tl civarı 2 kartla beraber sıfır sistem kurdum.

Ancak ben emin olamadığım nedenlerden ötürü anakart, işlemci için de yüksek modeller seçtim.

Şu anda;
Anakart pcie çoklayıcı olmadan (rizer olacak tabii, kartları dibdibe çalıştıramam ;) ) 8 adet ekran kartını destekliyor.
mevcut 850 lik PSU ile sanırım 4 veya 5 karta kadar çıkarabilirim.

Son düzenleme:
Bir kartı 12000 TL civarı aldığınızı farz ediyorum(Yüksekten kastınız R9 3990X falan değilse :D). O fiyat bandında RTX 3080 var ve 90 mh/s kazım gücü var. Büyük ihtimalle önceden daha düşük bir fiyata aldınız ama o zamanlarda da RTX 3080 daha ucuzdu.

Geri
Yukarı