Tek slot 8 GB RAM mi yoksa çift slot 2+8 mi?

Hocam bence işlemci yükseltmeniz daha iyi olur bu aşamada. RAM'iniz 8 bu sistem için yeterli. Ben daha fazla kısmımdaki sistemi 8 GB RAM'le kullandım bir süre çok nadiren sorun yaşıyordum. Sizin sisteminizle benimki arasında biraz fark var. RAM 8 yeterli. İşlemci bakın siz. Eğer bütçe böyle şeylere ayırmakta zorlanıyoesanız AMD dönmenizi tavsiye edebilirim. Şimdi cidden performans arttırmak için işlemci değişecek olsanız anakartta değişecek. Intel de her serinin slotu farklı.

İşlemci değişince anakartıydı, işlemci fanıydı çok iş :D. Artık bu yaz yeni sistem alırsam alırım daha güncelleyemem bu sistemi.

10 GB yapsan o makine için yeterli olur. Önemli olan çift kanal kullanman. Aşırı büyük oyunlara girmeyeceğin için performanslı oynarsın.
Birbirlerine uymayabilir diyorlar.

İşlemci değişince anakartıydı, işlemci fanıydı çok iş :D. Artık bu yaz yeni sistem alırsam alırım daha güncelleyemem bu sistemi.

Birbirlerine uymayabilir diyorlar.

Hocam uydurma şansınız var işte. İşlemci değişince anakartı vs dememek için Ryzen geçin diyorum. Ben geçtim kafam rahat vallahi. Soğutucu da zaten AMD kutusunda yolluyor her işlemciye. R3 3200G kullanıyorum ben sizin sistemde mantıklı olan R3 2200G diyorum. Bence bir bakın düşünün. Sistemi yenilemek isterseniz eğer bu sisteme upgrade yaparak devam edersiniz. Ben yazın kardeşime vermeyi düşünüyorum bu sistemi kendime güzel bir şeyler toplamak için.

Hocam uydurma şansınız var işte. İşlemci değişince anakartı vs dememek için Ryzen geçin diyorum. Ben geçtim kafam rahat vallahi. Soğutucu da zaten AMD kutusunda yolluyor her işlemciye. R3 3200G kullanıyorum ben sizin sistemde mantıklı olan R3 2200G diyorum. Bence bir bakın düşünün. Sistemi yenilemek isterseniz eğer bu sisteme upgrade yaparak devam edersiniz. Ben yazın kardeşime vermeyi düşünüyorum bu sistemi kendime güzel bir şeyler toplamak için.
Anladım.Düşünücem bunu.Saolun.

Geri
Yukarı