Tek Tuşla O.C için i5 4690K ve MSI Gaming 5 Anakart Almak

Dostum öncelikle o anakartı kasanın içerisinde görmek sana bir motivasyon katacaktır, hoşuna gidecektir. Temeli sağlam atıp çok uzun süreler boyunca anakart değiştirme sıkıntısı olmadan kullanabilirsiniz. Ben 450 lirayı hiç acımadan o anakarta verirdim.

Ancak sen hazır modları kullanarak ufak frekans artışları yapacağını söylüyorsun, OC yapmayı bilmediğini söylüyorsun. Bu öğrenemeyeceğin anlamına gelmez ki :)
O anakartı alacaksan voltajlı OC işlemini de bir güzel yapacaksın.

Yoksa sana 250 liralık anakart öneririm, tek tıkla onda da aynı hıza çıkarsın.
Sana tavsiyem Z97 Gaming 5 ve 4690K işlemci alman ve hız aşırtmanın tadını çıkartmak olacaktır.

Son düzenleme:
Dostum öncelikle o anakartı kasanın içerisinde görmek sana bir motivasyon katacaktır, hoşuna gidecektir. Temeli sağlam atıp çok uzun süreler boyunca anakart değiştirme sıkıntısı olmadan kullanabilirsiniz. Ben 450 lirayı hiç acımadan o anakarta verirdim.

Ancak sen hazır modları kullanarak ufak frekans artışları yapacağını söylüyorsun, OC yapmayı bilmediğini söylüyorsun. Bu öğrenemeyeceğin anlamına gelmez ki :)
O anakartı alacaksan voltajlı OC işlemini de bir güzel yapacaksın.

Yoksa sana 250 liralık anakart öneririm, tek tıkla onda da aynı hıza çıkarsın.
Sana tavsiyem Z97 Gaming 5 ve 4670K işlemci alman ve hız aşırtmanın tadını çıkartmak olacaktır.
Teşekkür ederim hocam ama nasıl öğreneceğim? İşte mevzu orada. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi unutmadan 100-150TL kadarlık bir bütçeyi soğutucuya ayırman gerektiğini de hatırlatayım.

OC yapmak sanıldığı kadar zor bir şey değil. Technopat Sosyal'i tercih ettiysen bir sebebi olmalı elbet. Donanımların uygun olduğu sürece yardımcı oluruz biz.

Aşağıda AMD bir sisteme nasıl OC yapılacağı anlatılıyor mesela. Uzun gelebilir ancak bu hiçbir şey bilmeyen adam için :) Çok ayrıntılı anlatılmış bir rehber, gözünü korkutmasın:
FX 4100 Overclock Rehberi

Gaming serisi bir anakart ile de OC rehberi yapmak lazım aslında, Z87 veya Z97 anakartlar sıklıkla tercih edilmeye başlandı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi unutmadan 100-150TL kadarlık bir bütçeyi soğutucuya ayırman gerektiğini de hatırlatayım.

OC yapmak sanıldığı kadar zor bir şey değil. Technopat Sosyal'i tercih ettiysen bir sebebi olmalı elbet. Donanımların uygun olduğu sürece yardımcı oluruz biz.

Aşağıda AMD bir sisteme nasıl OC yapılacağı anlatılıyor mesela. Uzun gelebilir ancak bu hiçbir şey bilmeyen adam için :) Çok ayrıntılı anlatılmış bir rehber, gözünü korkutmasın:
FX 4100 Overclock Rehberi | Sayfa 16

Gaming serisi bir anakart ile de OC rehberi yapmak lazım aslında, Z87 veya Z97 anakartlar sıklıkla tercih edilmeye başlandı.
Ben de yakınlarda Asus Maximus VII Hero, 4790K, Cooler Master V6 alıcam, o zaman rehber yaparız :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı