Tek veya çift yaşayan balık önerisi

4L bir akvaryumda sağlıklı şekilde balık besleyemezsiniz. İleride büyütmek kaydı ile betta balığı alabilirsiniz. Betta diğer balıklara göre daha dayanıklıdır ve tek yaşarlar. Kesinlikle başka balıklara tenezzül etmeyin.

Peki böyle 4 farklı çeşit balıklarla akvaryum kurabilir miyim toplam 250 TL'ye akvaryum yem vb. hariç sadece balık hepsinden 2'şer adet dostum.

Toplu şekilde mesela discortus diye bir balık var onun yanına neler atabilirim.
Discus güzel balıktır fakat asla ilk balık olamaz. Ben 35 yıldır envai çeşit balık besledim fakat Discusa hakkını veremeyceğimi düşündüğüm için hiç bulaşmadım. Öyle 20-30 litrede filanda beslenmez bu balık. Tavsiyem 40 litre altında olmayan bir akvaryum almanız ve bu akvaryumda Lepistes, plati, moli, neon tetra gibi ufak boyutlu balıklarla başlamanız olacaktır.

Discus güzel balıktır fakat asla ilk balık olamaz. Ben 35 yıldır envai çeşit balık besledim fakat Discusa hakkını veremeyceğimi düşündüğüm için hiç bulaşmadım. Öyle 20-30 litrede filanda beslenmez bu balık. Tavsiyem 40 litre altında olmayan bir akvaryum almanız ve bu akvaryumda Lepistes, plati, moli, neon tetra gibi ufak boyutlu balıklarla başlamanız olacaktır.
hocam şuan kardeşim küçük akvaryum besleyemeceği aklıma geldi fanusda beslicem ne olursa japon balıgı hariç 2-3 adet balık alıcam koca kafa japon balıgınada fazla alan gerekiyor galiba dogrumudur

Fanusta kışın ısıtma sağlamak koşulu ile tek bir beta bakabilirsiniz. Bir balık daha var ama bulmanız sorun olabilir. Medaka Japon pirinç balığı. Bunun haricinde herhangi bir tür tavsiye etmem. Japon obur çok büyüyebilen bir balıktır. Fanusta bakmak eziyetten başka birşey değil. Gerekli oksijen sağlanmadığı için sürekli bir ağız açıp kaparlar.

Geri
Yukarı