Tekerleme söyleyebiliyor musunuz?

Tekerleme okumakta zorlanıyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    116
1. Şiş şişeyi şişlemiş, şişe de keşişe kış demiş.

2. Be birader buraya bak, başı bereli burma bıyıklı bastı bacak bayan berberiyle bizim Bedri bey birlikte bir pirinci birinci buluşta birbirine dizip Bursa pazarına indi.

3. Paşa tasıyla taşa taşa beş tas has üzüm hoşafı. Paşanın tasası taşanın maşası pas tutmaz şaşılır makası.

Tekerlemenin faydaları:
Beynin gelişmesinde katkıda bulunur.
Unutkanlığı önler.
Düzgün ve anlamlı konuşmak için faydalı.
Kendinizi ifade etmek sizi geliştirir.

3 zor tekerleme seçtim. Hiçbirini söyleyemedim 🤣. Kaç numaralı tekerlemeyi söyleyebildiniz? Kaç numaralı tekerleme çok zor?

Belki de, sürekli denersem olur gibi...
1-Soft
2-Normal
3-Hard

En nefret ettiğim tekerleme ise Bir tarlaya şini kekere mekere diye başlayıp devam eden Türkçe'deki en uzun tekerlemedir. Bunu söyleyen arkadaşın yüzüne binlerce küfür etmek istiyorum ve işsiz olup olmadığınız soracağım. En son giderken Osmanlı tokadı yapıştırıp pekmezini akıtırdım. En sinir bozucu tekerleme bence.

Bende R'leri söyleyemiyorum :D peltekliğimi tatlı bulan da oldu dalga geçende.
Çok dalga geçiyorlar benle. Bu durumu düzeltmem lazım ama nasıl. :(
çok kasmayın hocam 17 yaşıma geldim olayı 9.sınıfta çözmüştüm aslında komik değil tatlı olduğu için insanlar sürekli dediğiniz şeyi tekrarlıyorlar çünkü onların kulağına hoş geliyor ama siz onlardan duyduğunuzda ne diyor bu embesil diyorsunuz :) ama anlaşılma konusunda sorun yoksa tatlı gözükmek dışında sorun olmuyor hatta kız tavlamaya bile yarıyor benden söylemesi :D
Ben tavlayamıyorum nedense. Kimse konuşmamı sevmiyor. 17 yaşındayım 1 tane sevgili bile yapmadım.

Geri
Yukarı