Tekken 7 SYSTEM_THREAD_EXPECTION_NOT_HANDLED mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Ahmet Efe HAZER

Hectopat
Yer
Bornova, İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar, i5 4200M işlemcili GT 740M ekran kartlı 7 yıllık bir laptopum var. Ama ekran kartını zorladığımız zaman oyun açınca görüntüde bozulmalar, mavi ekranlar veya oyundaki bazı grafiklerin (mesela bir pencerenin) pembeli siyahlı gözükmesi gibi durumlar yaşıyorum. Bazen Tekken 7'de Unreal Engine exiting due to D3D, Black Ops 2'de görüntü donması (görüntü direkt donuyor örneğin farenin sol tıkına basınca ateş sesi geliyor) ve UNHANDLED EXCEPTION CAUGHT gibi hatalar... Kaç kez sürücü silip yükledim DDU ile güvenlik modunda sürücüyü kaldırıp geri yükledim vs. ama sorun hala çözülmedi. Minidump dosyalarını aşağıya bıraktım:

Genellikle aldığım hata kodu: SYSTEM_THREAD_EXPECTION_NOT_HANDLED veya VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL

Batarya ile kullanma imkanım yok maalesef çünkü batarya çok dayanmıyor 7 yıllık bir laptoptan bahsediyoruz sonuçta. Bir de bunu deneyeyim duruma göre geri dönüş yaparım.
Batarya takılıyken prizde kullanın zaten. Pildeyken oyun oynayamazsınız, yeterince performans alamazsınız :) Sadece bataryasız kullanmayın dedim. Ek olarak dediklerimi yapıp öyle konuya geri dönüş yapın.

Batarya takılıyken prizde kullanın zaten. Pildeyken oyun oynayamazsınız, yeterince performans alamazsınız :) Sadece bataryasız kullanmayın dedim. Ek olarak dediklerimi yapıp öyle konuya geri dönüş yapın.

Öyle kullanıyorum zaten sıkıntı yok :D Avast'ı ve bahsettiğiniz klasörlerin içindekileri sildim şimdi testlerini yapacağım.
Öyle kullanıyorum zaten sıkıntı yok :D Avast'ı ve bahsettiğiniz klasörlerin içindekileri sildim şimdi testlerini yapacağım.

Yine yaklaşık 30 dk test daha yaptım görüntü bozulması, mavi ekran yok ekran kartı yine maksimum 72 derece sıcaklık. Testten biraz sonra Tekken 7 açtım. Hata almadım umarım böyle devam eder. Bir de abim bu olaylardan dolayı oyun oynayacağı zaman Intel HD GPU'su ile oynuyor NVIDIA aygıtını devre dışı bırakıyor. Sürekli devre dışı bırakıp etkinleştiriliyor NVIDIA sürücüsü. Bundan bir şey olur mu?
Korktuğum başıma geldi. Yine mavi ekran yemeye başladım. Bu sefer görüntü cızırtılı, pikseller kafayı yemiş. Hata kodu aynı minidump dosyasını atmaya gerek var mı? Mesela oyunda Call of Duty yazısı normalde beyaz iken siren gibi mavi beyaz gözüküyordu. Şimdi NVIDIA sürücüme temiz kurulum yapıyorum. Dediklerinizi yaptım ama henüz çözülmedi sorun. @ViooYa'nın dediği gibi sorun büyük ihtimalle donanımsal. En yakın zamanda bilgisayarcıya gideceğim. Peki sizce başka bir şey olmuş olabilir mi?
3DMark fire Strike ve Cinebench R23 ile ekran kartınızı test edin. CPU-Z ve HWiNFO aynı anda kullanmayın.

@ViooYa hocamın dediklerine ek olarak Avast! Kaldırın ve aşağıdaki klasörlerin içlerini temizleyin.

C:\Windows\Prefetch.
C:\Windows\Temp.
%Temp%

Daha sonra konuya geri dönüş yapın duruma göre. Bataryasız kullanıyorsanız laptopu bataryasını takıp kullanın.

Sorunum hala çözülmedi mavi ekranlar devam ediyor. Hala yapabileceğim başka bir şey var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı