Teknik servisin bilgisayarı yanlış kişiye vermesi

sucuklu baklava

Hectopat
Yer
Uganda
Daha fazla  
Bilgisayarım 2 ay önce bozuldu ve teknik servise götürdüm. Parça sipariş edeceğiz dediler ve gümrük ile beraber 50 gün sürdü parçanın gelmesi ve yetmezmiş gibi bilgisayarı yanlış kişiye vermişler ve o kişi şu an Fransa'da (2-3 ay sonra anca gelecek). Bu durumda yapabileceğim herhangi bir şey var mı? Dava vb. ile hakkımı aramak istiyorum ama hayatımda ilk kez böyle bir durum yaşıyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum.

Bilgisayarım 2 ay önce bozuldu ve teknik servise götürdüm. Parça sipariş edeceğiz dediler ve gümrük ile beraber 50 gün sürdü parçanın gelmesi ve yetmezmiş gibi bilgisayarı yanlış kişiye vermişler ve o kişi şu an Fransa'da (2-3 ay sonra anca gelecek). Bu durumda yapabileceğim herhangi bir şey var mı? Dava vb. ile hakkımı aramak istiyorum ama hayatımda ilk kez böyle bir durum yaşıyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum.
Hocam hangi teknik servis. Birde dava açsanız ciddi miktarda para alabileceğinizi düşünüyorum.

Yüksek ihtimal senin makineyi birine kullandırtıyorlar. Bir arkadaşın başına gelmişti başka bir forumda. Adam tamirciye veriyor ve tamirci yapıyoruz ayağına gidip başka birine cihazı aylarca kullandırtıyor. Cihazın sahibi cihazı teslim alınca içindeki dosyalardan anlamış. Seninki de öyle bir olay. 50 gün+ 2-3 ay demek nerden baksan 5-6 ay demek. Servise gidip kavga çıkar ve hakkını arayacağını söyle. Cihazını geri alana kadar kendilerinden bir cihaz iste. Eğer verirlerse de cihazını alana kadar o cihazı verme. Bildiğin cihazını rehin almışlar.

Bunların hepsinden önce tabii ki tüketici hakem heyetine başvur. Ve başvuracağını özellikle gidip dükkana söyle.

Fransa'ya gittiğini nereden biliyorsunuz? İşin içinde başka bir iş var gibi, Teknik servis köklü bir şirket mi?

Geri
Yukarı