Teknis servis extra para istiyor

NormalVatandas

Decipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarı BIOS sıfırlamak ve yeniden kurmak için teknik servise götürdüm isteklerimde sadece BIOS sıfırlanıp yeniden kurulması ve data kurulum onayı alındı yazıyor bugün mesaj geldi mesajda " ürün garanti kapsamında işlem görüyor devam etmesi için ödeme onayı gerekiyor" diye baktım 3 tane problem 8746TL yazıyor ben zaten 7.9a aldım bu problemleri yaptirmasam olur mu bilgisayar çalışır mı gene de?

Merhaba, bilgisayarı BIOS sıfırlamak ve yeniden kurmak için teknik servise götürdüm isteklerimde sadece BIOS sıfırlanıp yeniden kurulması ve data kurulum onayı alındı yazıyor bugün mesaj geldi mesajda " ürün garanti kapsamı dışında işlem görüyor devam etmesi için ödeme onayı gerekiyor" diye baktım 3 tane problem 8746TL yazıyor ben zaten 7.9a aldım bu problemleri yaptirmasam olur mu bilgisayar çalışır mı gene de?

@408157 @Mexy1864

Son düzenleme:
Merhaba, bilgisayarı BIOS sıfırlamak ve yeniden kurmak için teknik servise götürdüm isteklerimde sadece BIOS sıfırlanıp yeniden kurulması ve data kurulum onayı alındı yazıyor bugün mesaj geldi mesajda " ürün garanti kapsamında işlem görüyor devam etmesi için ödeme onayı gerekiyor" diye baktım 3 tane problem 8746TL yazıyor ben zaten 7.9a aldım bu problemleri yaptirmasam olur mu bilgisayar çalışır mı gene de?

@408157 @Mexy1864
Benim bilgim yoktur.

@408157 @Mexy1864

BIOS'u yeniden kurdurtmak için mi götürdünüz? BIOS kurmak için o kadar para istenmesi tuhafmış. Bence işini iyi bilen bilgisayarcıya götürürsen BIOS yükleyebilirler ama teknik servis kadar güvenilir olmayabilir.

BIOS'u yeniden kurdurtmak için mi götürdünüz? BIOS kurmak için o kadar para istenmesi tuhafmış. Bence işini iyi bilen bilgisayarcıya götürürsen BIOS yükleyebilirler ama teknik servis kadar güvenilir olmayabilir.
Form doldurdum isteklerimde sadece bios sıfırlanıp tekrar kurulması+ data onayı alındı yazıyor gerekirse bilişim hocama götürürüm o kurarım dedi de artık garanti mecbur gidicek olmazsa

Form doldurdum isteklerimde sadece BIOS sıfırlanıp tekrar kurulması+ data onayı alındı yazıyor gerekirse bilişim hocama götürürüm o kurarım dedi de artık garanti mecbur gidecek olmazsa.

Eğer BIOS sıkıntılı değilse yani hiçbir hata yoksa boşuna elletmeyin derim BIOS ayarlarını sıfırlayın ayarlarla ilgili bir derdiniz varsa.

Eğer BIOS sıkıntılı değilse yani hiçbir hata yoksa boşuna elletmeyin derim BIOS ayarlarını sıfırlayın ayarlarla ilgili bir derdiniz varsa.
Bios güncellemesi yapmak gerekiyordu Lenovonun kendi sitesinden günceli kurdum normalde tamamlanmıştı ama sonra açılıyordu ama ekran gelmiyordu

BIOS güncellemesi yapmak gerekiyordu Lenovo'nun kendi sitesinden günceli kurdum normalde tamamlanmıştı ama sonra açılıyordu ama ekran gelmiyordu.

Tamam öyleyse. Servis çok tuhaf geldi bana o kadar para istemesi falan.

Tamam öyleyse. Servis çok tuhaf geldi bana o kadar para istemesi falan.
Daha önce gazoz dökülmüştü biraz ama bilgisayara zararı olmamıştı, sadece 2-3 tuş zor basıyordu onu serviste söylemedim zaten tespiti yapılır dediler ama problemlerden birinde kullanıcı hatası yazıyordu istediğim problemleri iptal ettirebilir miyim?

Daha önce gazoz dökülmüştü biraz ama bilgisayara zararı olmamıştı, sadece 2-3 tuş zor basıyordu onu serviste söylemedim zaten tespiti yapılır dediler ama problemlerden birinde kullanıcı hatası yazıyordu istediğim problemleri iptal ettirebilir miyim?

Garanti işleriyle hiç uğraşmadım bilmiyorum maalesef. Ama yaptırmak istediğiniz şeyin yani BIOS'un gazozla alakası yok bu yüzden bunu kullanıcı hatası olarak algılamasınlar.

Geri
Yukarı