Teknobiyotik Arctic MX4 videosu yanlış bilgilendiriyor

Spontune

Kilopat
Makaleler
11
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu izlerseniz poşet ambalajında olan tüm Arctic MX-4 termal macunlarının sahte olduğunu iddia ediyor orijinal ürünler kutulu olmak zorunda ve 2020 yazması gerekiyormuş. Bu bilgi yalandır böyle bir şey yok arkadaşlar Arctic'in resmi sitesinde bu fotoğrafa ulaşabilirsiniz üretim tarihine göre model değişikliği ve ambalaj değişikliğine gidilmiştir. Bunu her firmada görürsünüz zaten.

1623864649384.png

2019 Edition olup da kutulu bir ürün beklentiniz olmasın, 2019 Edition poşetlidir aksi hâlde direkt sahtedir. 2020 modelinde kutuya geçilmiştir. Arctic MX-4 2019 Edition termal macunun tabii ki sahtesi de boldur buna dikkat edilmeli bunun için alttaki linkten bakabilirsiniz detaylıca orijinal ile sahte arasındaki farkı açılan konu anlatıyor;
Bende de Arctic MX-4 2019 Edition var tabii ki olması gereken ambalajında yani poşetli ambalajıyla geldi. Sıcaklık performansını şu konudan görebilirsiniz: R7 2700 B350 PC Mate O.C. Sonuçları
Thermagic ZF-12 ile aralarında 1 derece fark oluşmuştu onu da şu konudan görebilirsiniz: Thermagic ZF-12 İncelemesi

Bu yanlış bilgilendirme insanların kafasını da bulandırmış vaziyette. Bu videoyu izleyenler direkt olarak aldıkları termal macunun sahte olduğunu düşünecekler. Esas sorun Arctic ile çalışan bir firma resmi sitesine girip bu ambalajın aslında orijinal ürünlerde kullanıldığını nasıl bilmiyor? Ben bu videoda art niyet olduğunu düşünüyorum insanlara korku verip kendilerine müşteri çekmeye çalışıyorlar. Şu anda video az izlenmiş olsa da 1 hafta içerisinde en az 10 bin kişi izleyecektir. Arctic MX-4 termal macununu diğer satıcılara göre de daha pahalıya satıyorlar. Bu termal macunun asıl fiyatı 50 lira olması gerekiyor kur farkıyla en fazla 60 olabilir. Kendileri bu fiyatın ötesinde satmaktadırlar. Hem pahalıya satıp hem de yalan bilgilerle video yaparak insanları kendilerine çekmeye çalışıyorlar. Şahsen ne izledikleri politikayı ne de sitelerini beğeniyorum. Sistemleri oldukça yavaş çalışıyor birkaç kere ürün siparişim olmuştu iptal etmem gerekti ve iadeler oldukça yavaş ilerliyor 1 haftadan daha uzun sürebiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalan bilgi değil ürünü 5 ay önce satın aldım ve QR kodunu okuttuğumda site bunu söylüyor.
Yalan bilgi değil ürünü 5 ay önce satın aldım ve QR kodunu okuttuğumda site bunu söylüyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210616-201844.png
    Screenshot_20210616-201844.png
    194,5 KB · Görüntüleme: 157
Sahtesi de olabilir gerçeği de. Poşetli ürünlerin tamamı sahte diyemezsiniz resmi sitede bu ambalaja yer verilmiş. Arctic'in direkt kendisi mi sahte ürün satıyordu nasıl bir mantık bu? Düpedüz yanlış bilgilendirme var. Ben de Arctic MX-4 almıştım kontrol ettiğimde orijinal olduğunu anladım. Kanıtlarıyla birlikte paylaştım. Kullandığım Arctic MX-4 performansıyla Thermagic ZF-12 performansını kıyasladım aralarında neredeyse fark yok fark aşırı olsaydı sahte olduğundan şüphelenirdim zaten.
Bu fotoğraf resmi siteden alındı siz daha neyden bahsediyorsunuz?

Sahtesi de olabilir gerçeği de. Poşetli ürünlerin tamamı sahte diyemezsiniz resmi sitede bu ambalaja yer verilmiş. Arctic'in direkt kendisi mi sahte ürün satıyordu nasıl bir mantık bu? Düpedüz yanlış bilgilendirme var. Ben de Arctic MX-4 almıştım kontrol ettiğimde orijinal olduğunu anladım. Kanıtlarıyla birlikte paylaştım. Kullandığım Arctic MX-4 performansıyla thermagic ZF-12 performansını kıyasladım aralarında neredeyse fark yok fark aşırı olsaydı sahte olduğundan şüphelenirdim zaten.

Bu fotoğraf resmi siteden alındı siz daha neden bahsediyorsunuz?

Ben ürünü Hepsiburada'dan 4 arkadaşımla satın aldım yani elimde 4 tane QR kodu var, bunları okuttuğumda site hepsine sahte diyor. Ben burada ürüne sahte veya değil dayatması yapmıyorum. Büyük ihtimal macunun dağıtıcılarının bile bundan haberi yok. Sadece satıyorlar çünkü Hepsiburada gibi bir firma bile bunu gözden kaçırdıysa bu işin arkasında bir habersizlik var ki böyle durumlar oluyor. Hepsiburada'yı arayıp sahte ürün satıyorsunuz dediğimde ticket açtılar ve aramalarını bekliyorum. Ürünün sahte olmasının sebebini onlardan öğrenince buraya da aklıma gelirse yazarım.

1624281496601.png

Ben tarattığımda bu çıktı. Zaten bu QR koddan önce de o bahsettiğim nüansları kontrol ettiğimde orijinal olduğunu anlamıştım alın bu da somut bir kanıtı oldu.
Aldığım yer de burasıdır: Arctic Mx-4 2019 Edition 4g Termal Macun Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Bazen 90 liraya çıkartıyor bazen de bu şekilde 50 liradan satılıyor.
Not: Aldığım ve orijinal çıkan linki attım fakat size sahte gelme ihtimali hala vardır bu yüzden paylaştığım forum sitesindeki yönergeleri takip edip orijinal mi sahte mi olduğuna yine de kontrol edin tatmin olmadıysanız QR kodu okutun. Eğer sahte çıkarsa iade edebilirsiniz ve Trendyol'da iade sistemi çok hızlı çalışıyor. Teknobiyotik gibi yavaş değil. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Thermagic ZF-12 Arctic MX-4'ten bir tık daha iyi bir termal macundur bu videoyu paylaşmayı unuttum. Teknobiyotik yorumlarda QR kodun da aynısını yapabiliyorlar gibi yanlış bilgi içeren yorumları mevcut. Performans testlerini de esas almanız hususunda orijinal olmama gibi bir durumu yoktur zaten.

Son düzenleme:
Yorum yapıyorum siliyorlar :)

@TheKill
İki termal macunda bu denli bir fark yaşamak zor. Uzun süre kullanılmış artık işlevini yitirmiş bir macun olması lazım. Zira benim aldığım MX-4'ü sürdüğüm vakit hem GPU'da hem de CPU'da bir şeylerin ters gittiğini anlardım fakat böyle bir durum yaşanmadı aldığım GPU'daki termal macunu değiştirdiğimde 1-2 derecelik düşüş yaşadım o kadar.

Şu ana kadar sahte diyen kanallar nedense 2019 sürümü ile 2020 sürümünü karşılaştırıyor. Burada da ekstra olarak kıvamdan bahsedilmiş evet 2019 sürümünde bu tarz bir kıvam var fakat bu demek değildir ki ürün sahte. Arada sürüm farkı var. 2019 sürümünün orijinali ve sahtesini kıyaslayanı görmedim. Stokta yok gibi bir durum söz konusu değil. "End of life" ürün çok gördüm aşırı eski ürünlerin sıfırlarını mağazalarda yine de bulunuyor. Sarf malzemesi de olsa termal macun öyle özellikle alan kullanıcı kitlesi çok yok. Bir de o kadar model arasından MX-4 2019 sürümünün bitmesi gibi bir durum söz konusu değil 2019 sürümünün orijinali ve sahtesini kıyaslamış kişiler de var yabancı forum sitelerinde. 2019 sürümlerinin hepsi sahtedir demek başka 2019 sürümlerinde sahtesi çok demek başka. TB videosunda direkt olarak sahte olduğu söyleniyor, piyasada bolca satıcı mevcut bunlar eski sürüm ve eski sürümde bolca sahtesi var denmiyor.

Kıvam konusunda ise. Benim aldığım pakette QR kodu okuttuğumda gösterdiğim ekran görüntüsündeki gibi çekilişe katılmak için forma yönlendiriyor, termal macunun yapısı videodaki 2019 sürümü ile aynı.
Bu videoda ise QR kodu hata veriyor ve hemen hemen 2020 sürümü gibi bir akışkanlığa sahip.

Aslında iş bilinmezliğe doğru gitti PC Hocası TV kanalının yaptığı video ve benim linkini attığım son video artık benim de kafamı karıştırmaya başladı. Yani 2019 sürümünde kıvamının sert olmasını mı bekleyeceğiz yoksa yumuşak mı, bilemedim. Açıkçası ısı olarak pek bir fark yaşanmayacaktır ki ben de yaşamadım sahte almış olanlar (buna ben de dahil olabilirim çünkü dediğim gibi iş belirsizliğe kaydı) ısı farkını videodaki sonuçlar kadar yaşamaz sadece ömür açısından fark yaşayacaktır. Elimdeki termal macunlar bittikten sonra MX-5'e yöneleceğim 4 gramlık versiyonları çıktığında onlardan alırım. Şu anda MX-4 almak isteyenler 2020 modelini alması çok daha sağlıklı olacaktır. Ancak konunun temelinde fikrim hala sabittir TB'nin izlediği politikayı beğenmiyorum ve yaptıkları videoda yanlış bilgilendirme mevcuttur bu konuda değişen bir şey yoktur. PC Hocası TV videoda biraz daha şeffaf davranmıştır son kullanıcıymış gibi inceleme yapmışlar ancak ısı değerleri konusunda steril bir test koşulu sağlandı mı, bilemiyorum çünkü 8 derece gibi farkları ben hiçbir zaman yaşamadım ancak işlevini yitirmiş macunlarda bunlar olur.

Geri
Yukarı