Teknobiyotik geri gönderilen MSI B550A Pro anakartın 2 komponentinin kırık olduğunu söylüyor

Dex05

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 3 gündür başımda olan ve stres seviyemi tavan yaptıran Teknobiyotik ile olan sorunumu anlatmak için bu konu açıyorum. Öncelikle konu yeni aldığım MSI B550A Pro anakartımı işime yaramadığı için iade etmek için Teknobiyotik'e geri gönderdim bana ürünün arka PCB'sinde 2 adet komponentinin kırık olduğunu söylediler( gönderirken böyle bir sorun yoktu) ve bana kendi bünyelerindeki teknik servisin raporunu attılar daha sonrasında bende kendilerine resmi teknik servise göndermeden ve bana sormadan nasıl kendi teknik servislerinde inceleme yaptıklarını sordum ve görsel istedim bana şöyle bir geri dönüş sağladılar;

Merhaba;
Firmamıza ait teknik servis t. S. E onaylı bir teknik servistir.
Ürünü yurt dışından biz getirdiğimiz için yetkimiz ve onayımız mevcuttur.
Gün içinde gerekli görseller tarafınıza iletilecektir.
Bugün ürününüz sizlere gönderilmek üzere Yurtiçi Kargo firmasına teslim edilecektir.

Bende bunu okuduktan sonra bende şöyle bir cevap verdim;

Ürünü yurt dışından Vatan Bilgisayar İtopya veya diğer firmalarda getirtiyor resmi teknik servis değiller ama olsalardı MSI kendi resmi sitelerine yazardı? MSI tarafından yetkilendirilmiş teknik servis değilsiniz bu yalan cümleleri bir kenara bırakın görselleride gönderin bir görsel iletmek bu kadar zor olamaz. Daha sonra şikayet var üzerinden bir şikayet oluşturdum bunu ertesi gün gördüler bende ertesi günü site üzerindeki ticketıma kargo takip kodunuda iletmelerini istedim bana şöyle bir cevap verdiler;

Merhaba;
Ürün için incelemelerimiz devam etmektedir.

Şikayet var üzerinde şikayet oluşturmadan önce hem servis raporu atmışlardı hem de sözde kargoluyorlardı fakat ne hikmetse şikayetim yayınlandıktan sonra tekrar incelemeye aldılar( muhtemelen kendi hataları ve tamir görecek anakart).
Bende bu konuyu sizinle paylaşmak istedim bu firmadan uzak durun.
(Güncelleme oldukça konuya ekleyeceğim)
Konuyu anlamak isteyenler için Şikayetvar konusu: konuya git

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz ürünleri gönderirken her tarafını resimleyip öyle göndermek lazım. Ben genelde kargoda resimleyip öyle gönderiyorum, gelince de açarken videoya alıyorum. Bir keresinde laptop göndermiştim ve ekranı kırık gelmişti. Allah'tan elimde video vardı da zararı odettim firmaya. Senin de elinde böyle bir kanıt varsa çok rahat değişim veya iade alirsin tamiri kabul etme. Elinde yoksa bile onların süreci kayıt altına almaları lazım diye biliyorum yasal olarak, yani kargoyu alıp teknik inceleme yaparken kameraya kaydetmeleri lazım. Eğer bunu yapmadılarsa yine onların sorumluluğu oluyor. Aksi halde her bozuk giden ürünü teknik servis kırıp sahibine gönderir.

Bu tarz ürünleri gönderirken her tarafını resimleyip öyle göndermek lazım. Ben genelde kargoda resimleyip öyle gönderiyorum, gelince de açarken videoya alıyorum. Bir keresinde laptop göndermiştim ve ekranı kırık gelmişti. Allah'tan elimde video vardı da zararı odettim firmaya. Senin de elinde böyle bir kanıt varsa çok rahat değişim veya iade alirsin tamiri kabul etme. Elinde yoksa bile onların süreci kayıt altına almaları lazım diye biliyorum yasal olarak, yani kargoyu alıp teknik inceleme yaparken kameraya kaydetmeleri lazım. Eğer bunu yapmadılarsa yine onların sorumluluğu oluyor. Aksi halde her bozuk giden ürünü teknik servis kırıp sahibine gönderir.

Dediğiniz gibi tüm aşamaların videosunu istedim, ileteceklerini sanmıyorum.

İletilen görseller şu şekilde;

1705914938416.JPEG
1705914938401.JPEG

son güncelleme
Teknobiyotik ürünün hâlâ incelemede olduğunu söylemesi üzerine cumartesi günü tüketici hakem heyetine başvurmuş bulunmaktayım.

yeni güncelleme
Tüketici hakem heyeti Teknobiyotik'ten savunma istedikten sonraki gün Teknobiyotik destek talebime sizi arayacağız yazmış bakalım ne diyecekler.

31.01.2024 güncellemesi
Teknobiyotik tarafından iletilen mesaj şu şekilde

Merhaba,

Yapılan kontroller sonucunda ilgili ürün 07/11/2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 'mesafeli sözleşmelere ilişkin uygulama usul ve esaslarına' uymamasına istinaden iade talebiniz olumsuz değerlendirilmiştir.

Ürün en kısa süre içerisinde adresinize gönderilecektir, herhangi bir arıza durumunda 2 yıl ücretsiz olarak destek vermekteyiz.

Süreçle ilgili bilgi alabilmek adına bu platform üzerinden yazılı olarak iletişim sağlamanız gerekmektedir.

İyi günler dileriz.

Bu mesajın üstüne ürünü ilk olarak servis pointe gönderip durumu özetleyen bir not yazıcağım ServisPoint'in vereceği karara göre tamir ettirip kullanacağım duruma göre 2.el üzerinden satacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı