Teknobiyotik sorunlu ürün mağduriyeti

Yunuscbn

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Özel Sektör
13.10.2017 tarihinde Teknobiyotik PC toplama sihirbazı aracılığı ile bir bilgisayar topladım. Bilgisayar 16.10.2017 tarihinde fatura kesilerek tarafıma gönderildi. Bilgisayarı kutusundan cıkarıp açınca monitöre görüntü alamadım. 15 sn aralıklarla otomatik restart atma sıkıntısı da vardı. Ben de bir şey yanlış yapılıyor veya atladığım bir konu var düşüncesi ile bilgisayarım mahallede bulunan bilgisayarcıya götürdüm. Bilgisayarcı arkadaş kontrol etti ve bilgisayarda genel sıkıntı olduğunu kendisinin müdahale etmesinin doğru olmadığını belirterek aldığım yere göndermemi tavsiye etti. Bilgisayarı teknik servise geri gönderdim. Müşteri hizmetleri ile görüşmeme istinaden bilgisayarda sıkıntı olmadığını belirttiler ve bilgisayarı kontrol ettikleri belirterek tarafıma geri gönderdiler.

Bilgisayar ikinci defa gelince (Kargo kolisini acıp çalıştırana kadar video cektim) koliyi açtım "Sürpriz!" bu sefer hiç çalışmıyor. Ne elektrik geliyor kasaya ne bir şey. Hemen teknik servis ile görüşmek için aradım (15 dk abartmadan bağlanmayı bekledim) teknik servis kargoda sallantıdan dolayı RAM vs. gevşemiş olabilir gibilerinden bilgisayarım içinde baktırmadıgı yer kalmadı. Velhasılı bilgisayarı calıştıramadık. Geri servise göndermemi istediler. Bu arada ilk göndermemdeki bilgisayarda sıkıntı işlemci kaynaklıymış, teknik servisten ögreniyoruz. Bilgisayarı 2. defa geri gönderdim ve iade talebinde bulundum. Büyük heveslerle aldığım bilgisayar (Arkadaşıma aldım yoksa uğraşmazdım) daha çalıştıramadan bu kadar arıza veriyorsa ilerisini siz düşünün diyerekten para iadesi istedim. Neymiş efendim benim isteğim doğrultusunda toplandığından konfigüre ürün kategorisine mi ne giriyormuş. İade talebini olumsuz karşıladılar. Ben de bir hışımla soluğu Tüketici hakem heyetinde aldım. Arkadaşlara durumu anlattım belgelerimi gösterdim, yazışmaları gösterdim. Hakem heyetindeki arkadaşın vermiş olduğu cevap -Bu şekilde bir beyanda bulunamazlar. Dilekcenizi yazın, fatura bedeli olan miktarı belirtin, tüm belgelerden 3 nüsha tamamlayarak başvurunuzu yapın. Verilen bu bilgi doğrultusunda bende tüm belgelerimi tamamladım ve başvuruda bulunmaya gittim. Bilgisayar servisten gelince başvurmamı rica ettiler. Bilgisayar servisten geldikten sonra bilgisayarı actım tabi kargodan aldıktan sora acarken video cekmeyi ihmal etmedim öncekiler gibi. Arkadaşlar zahmet edip bu sefer çalışır vaziyette yollamışlar.
Bilgisayarı kendime toplamadığımdan arkadaşımı daha fazla mağdur etmemek için hakem heyetine tekrar başvuruya gitmedim.

Kendi adıma bu site ile bir daha alışveriş işim olmaz. Müşteri ilişkileri ve kurumsallık anlamında sınıfta kalıyorlar.
Teknoloji marketleri ve HB gibi sitelerin yapmış olduğu KDV indirimleri ile daha ucuza ve profesyonel müşteri ilişkileri alabiliriz.
Kafanızı şişirdiysem kusura bakmayın. Başka arkadaşlarımızın bu tür sorunlar yaşamaması adına paylaştım bu mağduriyetimi, ama siz siz olun hakkınızı arayın. Arkadaş için olmasa ben sonuna kadar hakkımı arayacaktım.

Site ile yazışmalarımı aşağıda paylaşıyorum;

1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınan sitede toplatılarak kargo yoluyla PC alınması zaten çok sağlıklı bir yöntem değil. Sorununuz en azından daha fazla uzamadan çözülmüş. Başınız daha fazla ağrıyabilirdi. Bu konularda tecrübeniz veya kendinize güveniniz yoksa da parçaları tek tek sipariş edip bir bilene ya da bilgisayarcıya toplatmak en azından kargo ile almaktan daha iyi olur diye düşünüyorum. Zaman zaman önünden geçtiğim kargo şirketlerinin kargolara nasıl davrandığını gördükten sonra içim acıyor...
Bir öneri de yapayım bu konuda; online teknoloji mağazası olarak satış ve sonrası destek, ilgi ve kalite olarak İnventus mağazasını öneririm. Fiyatları zaman zaman indirime girse de piyasa normallerinde olur. Yani öyle çok ucuz veya pahalı değildir. Ama müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi olarak standartların çok üzerindedirler.

Teknobiyotik asla bulaşılmaması gereken, insanlara ikinci el kakalayan ve tamir edip 0 diye satan dandik bir sitedir. Almayınız, aldırmayınız.

Teknobiyotik dandik bir site falan değil. Bu durumu demiyorum tabi her mağazada bu tip sorunlar arada çıkar. Ama site genel olarak iyi bir site. Size geçmiş olsun.

Türkiye de hala e-ticaret sisteminin gelişmediğinin kanıtı. Malesef ürünü tüketiciye ulaştırmakla bitmiyor iş, ardından verdiğiniz teknik destek sizi sektörde aranan firma yapacaktır. Geçmiş olsun.

Alınan sitede toplatılarak kargo yoluyla PC alınması zaten çok sağlıklı bir yöntem değil. Sorununuz en azından daha fazla uzamadan çözülmüş. Başınız daha fazla ağrıyabilirdi. Bu konularda tecrübeniz veya kendinize güveniniz yoksa da parçaları tek tek sipariş edip bir bilene ya da bilgisayarcıya toplatmak en azından kargo ile almaktan daha iyi olur diye düşünüyorum. Zaman zaman önünden geçtiğim kargo şirketlerinin kargolara nasıl davrandığını gördükten sonra içim acıyor...
Bir öneri de yapayım bu konuda; online teknoloji mağazası olarak satış ve sonrası destek, ilgi ve kalite olarak İnventus mağazasını öneririm. Fiyatları zaman zaman indirime girse de piyasa normallerinde olur. Yani öyle çok ucuz veya pahalı değildir. Ama müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi olarak standartların çok üzerindedirler.

Merhaba,
Kedime güvenmediğimden değilde site ilk bakısta baya güzel ve geniş geldi pc sihirbazı vs.. Birde bilgisayarı arkadaşıma topladığımdan kafamda bir ama oluştu sağlam olsun işi iyi bilen birileri tarafından toplansın vs. Bahsetmiş olduğunuz siteyi inceleyeceğim adını ilk defa duydum.

Teknobiyotik asla bulaşılmaması gereken, insanlara ikinci el kakalayan ve tamir edip 0 diye satan dandik bir sitedir. Almayınız, aldırmayınız.

İnanın bir daha bedava ürün verseler bile acaba diye düşüneceğim bir site olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı