Teknobiyotik'te sipariş iptali için iade talebi açmak sorun olur mu?

Efe Karakaya

Hectopat
Yer
Elazığ/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yav arkadaş ben siteden bir kasa sipariş ettim dün. Kartımdaki alışveriş limiti doldu diye kendi kartım ile alamadım. Sistemde ürün sipariş iptali olarak girmişler. Ben daha sonra başka kart ile aldım kasayı. Ben en başta başka kart ile aldığım siparişi iptal ettiklerini sanıyordum. Sipariş iade talebi açayım dedim. İptal edilmiş olan sipariş için talep attım. Yani iyice curcuna oldu. Ben pazartesi günü destek hatlarını arasam daha düzgün bir şekilde yardımcı olurlar mı?

Tavsiyem bu siteden kesinlikle alışveriş yapmayın.

Hocam sorunsuz alışverişim oldu. Çok memnunum en başta bankamdan dolayı sıkıntı yaşadım fakat ilgilendiler. Sipariş ettiğim şeyi 24 saat dolmadan kargoya verdiler. Ama bu Sinerji yok mu Allah kimseyi onların eline düşürmesin 5 günde zor kargo çıkarıyorlar.

Ürünün ambalajı açıldığı anda asla iade almıyorlar eğer üründe sorun yoksa. 14 günlük koşulsuz şartsız iade hakkınızın olmadığını söylüyorlar.

Hocam sorunsuz alışverişim oldu. Çok memnunum en başta bankamdan dolayı sıkıntı yaşadım fakat ilgilendiler. Sipariş ettiğim şeyi 24 saat dolmadan kargoya verdiler. Ama bu Sinerji yok mu Allah kimseyi onların eline düşürmesin 5 günde zor kargo çıkarıyorlar.

Ben de Sinerji'den çok memnunum iade konusunda yardımcı olan tek firma buydu kargo süresi dışında bir sorun yaşamazsınız.

@TouchMyFlow 1 kez iade işlemi yaptım Teknobiyotik'e. Sorgusuz sualsiz aldılar.

Sinerji'yi istersen @Ellie Williams anlatsın. Az önce Dudullu deposundan yeni çıktık. 🙂

Her firma ile sorun yaşanıyor. Baktığında Amazon ile bile sorun yaşayan insanlar var. Sinerji'de de cayma süresi içinde iade almamaya çalıştılar bildiğin.

@TouchMyFlow 1 kez iade işlemi yaptım Teknobiyotik'e. Sorgusuz sualsiz aldılar.

Sinerji'yi istersen @Ellie Williams anlatsın. Az önce dudullu deposundan yeni çıktık. 🙂

Her firma ile sorun yaşanıyor. Baktığında Amazon ile bile sorun yaşayan insanlar var. Sinerji'de de cayma süresi içinde iade almamaya çalıştılar bildiğin.

Çok garip benim iademi de Sinerji anında aldı Teknobiyotik asla almayacağını söyledi. :D

Sinerji'yi istersen @Ellie Williams anlatsın. Az önce Dudullu deposundan yeni çıktık. 🙂
@TouchMyFlow
Kanuna göre koşulsuz iade hakkım olmasına rağmen ürünü almamak için bin dereden su getirdiler. Sorunu olmayan ürün, ambalajı bile duruyor, internetten aldım ve beğenmedim. Bana distribütöre git, onlar karar verir diyorlar. :D

Ürünü aldıktan 6 gün sonra desteğe yazdım, "Biz bakmıyoruz, servis ilgileniyor." dendi. Servise yazdım, "İade/arıza talebi oluşturun." dediler. Oluşturdum, "Cayma hakkımı kullanacağım, iade etmek istiyorum." diye özellikle ekledim. Bana "Kararı distribütör servisi veriyor. Onlarla iletişime geçin." diye saçma bir sebep sunuldu. Ne kadar saçma olsa da onlara da ulaştım, "Cayma hakkı koşullarını kapsıyorsanız satıcıdan iade isteyebilirsiniz, bizlik bir durum yok." dediler, haklılar da. Mesajı ekran görüntüsü alıp Sinerji'ye ilettim, hala daha biz alamayız diye inat ettiler. Adamla 2 gün bunun üzerine mesajlaştık, toplam 4 günüm yandı.

4. günün sonunda çıldırıp "Ya kardeşim, ne saçmalıyorsun hala? Geliyorum mağazaya, iade almazsanız mahkemeye vereceğim. İnsanları mağdur ediyorsunuz resmen." diye yazdım ve mağazanın yolunu tuttum, "İnternet işlemlerinden biz sorumlu değiliz, depoya gitmeniz lazım." dendi. Saat geciktiği için "Tekniker arkadaş gitti." dendi ve depodan da geri çevrildim.

5. gün, yani bugün sabah, depoya gittim ve servis elemanıyla yüz yüze konuştum. Salağa anlatır gibi durumu izah ettim, faturayı alıp içeri gitti. 5 dakika sonra döndü ve "Ürününüzü iade aldık." deyip belge doldurttu. Böyle paşa paşa alacaktınız madem, ne diye uğraştırıyorsunuz milleti? Üslubumu da beğenmemiş kendileri, 5 gündür adam gibi anlatıyorum da anlıyor musunuz?

Bir de diyor ki, "Bir daha ki sefer böyle bir iade politikamız olmadığını hatırlayarak satın alın.". Bir daha Sinerji'den bir şey alacağımı kim söyledi ki? :)

Geri
Yukarı