Teknobiyotik'ten alınan ürün nasıl iade edilir?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Pek internetten alışveriş yapan biri değilim bu yüzden işleyişi tam olarak bilmiyorum. Ben Teknobiyotik mağazasından bir fan satın aldım ve ürün elime ulaştı. Fakat firma ürünün kargolamasını rezalet yapmış yani fanı korumak için hiçbir materyel yok ve fan kendisinden büyük bir kutunun içine atılıp kapaği bile bantlanmadan gönderilmiş. Orijinal kutusu falan yok zaten. Neyse fanı aldığıma poşetin içinde yüzüyordu. Eve gittim ve montajını gerçekleştırdim. Fanda sıkıntı var tabii saçma sapan bir şekilde dönüyor.

Ben bu ürünü iade etmek istiyorum bunun için sitesinden Arıza bildirimi açtım. Ama cevap gelmiyor. Müşteri hizmetlerini arıyorum siteden bildirim açınız diyor.
Ha bir de adam diyor ki ürünün kutusu açılıp montajı yapılmışsa ürünü alamayız. Ürünün kutusu yok zaten montajın yapıldığını anlaması mümkün değil çünkü bunu belli edebilecek bir şey yok ben söylemesem anlayamazlar.

Şimdi ben bu durumda açtığım bildirime cevap gelmesini mi bekleyeyim yoksa direkt olarak kargolayayım mı?

Bence hiç montaj yaptım arızalı çıktı vs. demeden kutusuz şekilde geldiği için iade etmek istiyorum deyin. Kutuyu açarken videoya aldınız mı?
Almadım ama onun için çok geç. Ki öyle olunca başkalarına satıyorlar ürünü pek etik olmaz açıkçası.
Ama ben çoktan açtım arıza kaydını.
Teknobiyotiğin gönderdiği paket kedilerimin eline geçmiş artık kullanılamaz durumda. Muhtemelen orjinal paketi olmasa bile sorun çıkarırlar iade için.
Acaba garanti kapsamında değişim için kendilerinin gönderdiği kutu gerekli midir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı