Trendyol'dan gelen ürün nasıl iade edilir?

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Aldığım ürün dün yoldayken Trendyol'dan iade kodu oluşturup iade başlattım.
Bugün kargo elime ulaştı iade ettiğimi söyleyince kurye kargonuz arabada karışıp kaybolur ben yarın aynı saatte gelip ürünü iade alacağım dedi kaybolunca sıkıntı yaşarsınız dedi böyle bir şey normalde var mı?
Kutuyu kesinlikle açmadım kargo elime geldiğinde dış kutuda böyle bir yırtık vardı gene de iade alırlar mı çünkü benim suçum değil hatta kargoyu alırken fotoğraf bile çektim.
O yırtık olan yerin içinden ürüne zarar verilemez zaten kargocu gelip aldıktan sonraki süreç nedir?
İlk defa iade yapıyorum.
Yırtık görselde.

Dosya Ekleri

• IMG_20231228_175515.jpg
    IMG_20231228_175515.jpg
    257 KB · Görüntüleme: 33
Kurye dağıtıma çıktığı için kaybolmaz fakat daha da hasar görebilir. Kurye yarın iade ürünü alıp şubeye teslim edecek, şube de gönderene geri kargolayacak. Bunlardan önce Trendyol üzerinden iade talebi oluşturup gelen kargonun hasarlı olduğunu belirtin. Kurye ise eğer araç indirme ve sonrasında lot yapıp bu kargoyu zimmete alırken hasar tespit tutanağı tutturmadıysa kendisi de patlar biraz. Yarın kurye gelmezse direkt şubeyi arayıp bu yazdıklarım üzerinden kuryeyi fişle.

Pardon, kapıdayken iade talep etmene rağmen kurye arkadaş bunu teslim düştüyse muhtemelen gelip senden ürünü almasını unut. Teslim düştüğü için şube ve kendi zimmetinden çıktı bile. Teslim yerine iade düşüp sebebi belirterek devire çevirecek, devir de şubeye dönüp şubeden geri satın aldığın yere postalayacaktı.

İade kodu oluşturmanıza gerek yoktu. Ürünü direkt kapıdan istemediğinizi belirttiğinizde satıcıya geri gidecek ve paranız geri ödenecekti zaten. İade kodu oluşturduğunuzda size hangi kargo firması aracılığıyla göndereceğinizi de iletiyor. Eğer kargoyu getiren ile iadeyi yapacağınız firma aynı ise tabi o arkadaş kapıdan da alabilirdi ama onların da araçları programlarına göre dizili. Yarın eğer gelip alırsa sorun olmaz. Kapıdan alma hizmeti olmamasına rağmen size bu konuda yardımcı olacaksa bu da onun jesti olur.

Yarın gelip almazsa ben kargoyu direkt şubeye götürüp iade mi etmeliyim?
Trendyol üzerinden bir şey yapmama gerek varmı?

Evet kargo takipten bakınca teslim edilmiş gözüküyor

İade kodu oluşturmanıza gerek yoktu. Ürünü direkt kapıdan istemediğinizi belirttiğinizde satıcıya geri gidecek ve paranız geri ödenecekti zaten. İade kodu oluşturduğunuzda size hangi kargo firması aracılığıyla göndereceğinizi de iletiyor. Eğer kargoyu getiren ile iadeyi yapacağınız firma aynı ise tabi o arkadaş kapıdan da alabilirdi ama onların da araçları programlarına göre dizili. Yarın eğer gelip alırsa sorun olmaz. Kapıdan alma hizmeti olmamasına rağmen size bu konuda yardımcı olacaksa bu da onun jesti olur.
Kağıtta Trendyol Express ama iade edeceğim şube PTT gözüküyor

Size iade sayfasında kaç gün içerisinde iade etmeniz gerektiğini söylemesi gerek. O süre zarfında dediğim gibi hangi kargo firmasının kodunu verdiyse o firmaya kapıdan veya gidip şubede elden teslim etmeniz gerekli.

Size iade sayfasında kaç gün içerisinde iade etmeniz gerektiğini söylemesi gerek. O süre zarfında dediğim gibi hangi kargo firmasının kodunu verdiyse o firmaya kapıdan veya gidip şubede elden teslim etmeniz gerekli.
O zaman yarın ben götürüp teslim edeyim şubeye
ben iade oluştururken dün akşam vazgeçtim seçeneği ile oluşturdum bugün ise kargo yırtık geldi kutusu
iadeyi iptal edip kargo yırtık diye mi iade oluşturursam daha iyi olur?

Bir kusur bularak iletmenize gerek yok. Kargo poşeti hafif yırtık vs de olsa bu içindeki ürünün kutusuna veya ürünün kendisine zarar gelmiş anlamına gelmiyor ve genelde sırf bu nedenle iade oluşturulmuyor. Yanlışlıkla verilmiş sipariş gibi bir seçenek varsa o daha doğru olacaktır.

Bir kusur bularak iletmenize gerek yok. Kargo poşeti hafif yırtık vs de olsa bu içindeki ürünün kutusuna veya ürünün kendisine zarar gelmiş anlamına gelmiyor ve genelde sırf bu nedenle iade oluşturulmuyor. Yanlışlıkla verilmiş sipariş gibi bir seçenek varsa o daha doğru olacaktır.
Hocam ben kuryeyi beklemekle uğraşamam PTT kargo iade alıyormuş yarın götürür iademi veririm en mantıklısı bu bence

Hocam sadece iade etmek istediğimi mi söylemem gerek yoksa kuryenin almamasını da söyleyip, kutunun defolu olduğunu söylesem iade daha da kolaylaşır mı?

Son düzenleme:
Hocam kapıdaki kurye iade kodu açtığınız bir ürünü o an kapıdan alma zorunluluğunda değil. Ayrıca PPT ile gönderim yapmanız gereken ve PPT'de geçerli olacak bir iade kodu verilen ürünü Trendyol Express ile iade etmeniz de mümkün değil. Siz elinizdeki kodla birlikte bankodaki arkadaşa Trenyol iadesi yapacağım, kodum da bu derseniz gerekli işlemi onlar yapacaklardır. PPT çalışanının Trenyol Çalışanı ile bir muhabbeti muhattaplığı yoktur.

Hocam kapıdaki kurye iade kodu açtığınız bir ürünü o an kapıdan alma zorunluluğunda değil. Ayrıca PPT ile gönderim yapmanız gereken ve PPT'de geçerli olacak bir iade kodu verilen ürünü Trendyol Express ile iade etmeniz de mümkün değil. Siz elinizdeki kodla birlikte bankodaki arkadaşa Trenyol iadesi yapacağım, kodum da bu derseniz gerekli işlemi onlar yapacaklardır. PPT çalışanının Trenyol Çalışanı ile bir muhabbeti muhattaplığı yoktur.
Anladım hocam bugün kargo Trendyol express ile geldi diye biliyorum çünkü Trendyol express yazıyor faturada ve kargo takibimde.
Ama iade seçeneğinde PTT yazıyor ben yarın PTT ye götürüp iade edeceğim teşekkür ederim yanıtların için
Yarın ki durumu yazarım 😊

hocam bir de kargo bana kutusu yırtık geldi bunu karşı taraf sorun çıkarmaz değil mi?

Anladım hocam bugün kargo Trendyol express ile geldi diye biliyorum çünkü Trendyol express yazıyor faturada ve kargo takibimde.
Ama iade seçeneğinde PTT yazıyor ben yarın PTT ye götürüp iade edeceğim teşekkür ederim yanıtların için
Yarın ki durumu yazarım 😊

hocam bir de kargo bana kutusu yırtık geldi bunu karşı taraf sorun çıkarmaz değil mi?
üründe bir hata yoktur diye umuyorum çünkü açmadım bantlarını

Yeni konular

Geri
Yukarı