TEKNOFEST için drone kodlamamız istendi

228522

Kilopat
Makaleler
4
TEKNOFEST için drone proglamlamamız istendi. Ben ekibin yazılım kolunda bulunan 2 kişiden biriyim. İlk başta ardu gibi yazılımları kullanarak programlarız diye düşünmüştüm ama düşündüğüm gibi değilmiş. Bizden bir yazılım yapıp dronu programlamamızı istediler. Bunu nasıl yapacağız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen gün biri TÜBİTAK'a çalıntı projeyle katılmak için konu açmıştı nerde o? Belki biliyordur bu projelerde örnek nerden bulunur. O kişiyi hatırlayan varsa etiketleyebilir.

Arduino C veya C++ ile kodlama yapabilirsiniz.
Eğer sorunuz kodu nasıl yazmaksa, orasını ben de bilmiyorum.
Eğer diğer arkadaşınız biliyorsa onunla birlikte çalışarak öğrenirsiniz.
Da hocam neden bilmediğiniz bir şeye katıldınız, orasını anlamadım.

Özellikle etiketlediğiniz kişinin yardımına ihtiyacım var :D.
Arduino C veya C++ ile kodlama yapabilirsiniz.
Eğer sorunuz kodu nasıl yazmaksa, orasını ben de bilmiyorum.
Eğer diğer arkadaşınız biliyorsa onunla birlikte çalışarak öğrenirsiniz.
Da hocam neden bilmediğiniz bir şeye katıldınız, orasını anlamadım.
İlk başta bildiğim bir alanda katılmıştım. Şimdi bilgisayardan anlıyorum diye beni bu alana verdiler ve kabul etmek zorunda kaldım, aksi takdirde getir götür yapmaktan başka bir işe yaramayacağım. Pixhawk kartını kullanıyoruz, buna nasıl programlama yapacağım ve RC kumandadan alınan sinyalleri nasıl güce çevireceğini anlatacağım bilmiyorum. Bu ilk drone projem zaten.

ilk önce dronun yazılımından kartı kalibre etmen lazım bu kalibre işi biraz zordur kalibre ettikten sonra bağlantılara geçin ardunio gerek var ama isterseniz kendi yazılımından halledebilirsiniz 2.adım
kumanda ve güç için lipo pilin bağlantısı karttaki güç pinine bağlayacaksınız sonra kumandadan çıkan sinyal kablosunuda bağlanyınca olacak eğer kalibreyi yanlış yaparsanız sıkıntı tam orta hizada olması lazım sakın kabloları yanlış bağlamayın yoksa kartı yakarsınız

ilk önce dronun yazılımından kartı kalibre etmen lazım bu kalibre işi biraz zordur kalibre ettikten sonra bağlantılara geçin ardunio gerek var ama isterseniz kendi yazılımından halledebilirsiniz 2.adım
kumanda ve güç için lipo pilin bağlantısı karttaki güç pinine bağlayacaksınız sonra kumandadan çıkan sinyal kablosunuda bağlanyınca olacak eğer kalibreyi yanlış yaparsanız sıkıntı tam orta hizada olması lazım sakın kabloları yanlış bağlamayın yoksa kartı yakarsınız
Şuan drone hazır, bağlantıları tam. Benim Pixhawk kartını kodlamam lazım. Kalibre edilmiş durumda ayarıca.

Geri
Yukarı