TEKNOHAYAT-5 almak mantıklı mı?

StanakaHalo

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Aşağıda linkini bıraktığım sistem İtopya'da 54.350 lira tutuyor.

Burada özelleştirme olarak kasayı GT502 yerine Helios(default 4 fanlı geldiği için) RAM'leri 5600'den 6000 MHz'e çıkarttım.
12 taksitle 59.077, 00 lira yapıyor.
Sistemde kullanılan ekran kartı ROG STRIX OC 4070 Ti. Yaptığım araştırmalarda yapılan tier listlerde hep s tier bir kart olduğunu gözlemledim.

Sizce bu sistem özelleştirdiğim haliyle alınır mı? (fiyatına ve performansına bakıldığında)
Alınmaz diyorsanız önerdiğiniz 50-55 k arası bir sistem var mıdır?

Yorumlarınız benim için çok değerli.
Şimdiden teşekkür ederim.

O fiyata 4080li sistem rahat toplanır gibi geliyor bana hatta 4090li sistem bile olabilir @messinicocugu

O fiyata 4080li sistem rahat toplanır gibi geliyor bana hatta 4090li sistem bile olabilir @messinicocugu
Rog strix 4070 ti en ucuz 25.497 gaming gen tr'de. En ucuz 4080 zotac o da 27999 lira gözüküyor. 4070 ti'ın en iyi kartı mı yoksa daha iyi bir kart olan ama daha düşük bir marka mı arasında gidip gelinebilir gibi geldi. 4070 ti'ın 12 gb vram olması en büyük dezavantajı tabii ki . Ancak çok kararsızlık oluşuyor kafamda açıkçası.

Bunlar 54.5k tutuyor.

Böyle bir sistem düşünülebilir.

Böyle bir sistem düşünülebilir.
Üstadım peki 4080 gibi bir ekran kartında gainward çok güvenilir midir ? Giriş seviyesi bir ürün diye biliyorum açıkçası. Onun dışında herhangi kasaya baktığımda 4 fan olduğu söyleniyor ancak default olarak 4 fanlı mı geliyor bir bilginiz var mıdır ?

Üstadım peki 4080 gibi bir ekran kartında Gainward çok güvenilir midir? Giriş seviyesi bir ürün diye biliyorum açıkçası. Onun dışında herhangi kasaya baktığımda 4 fan olduğu söyleniyor ancak default olarak 4 fanlı mı geliyor bir bilginiz var mıdır?

Güvenilir hocam ve 4000 serisinde şu an soğutması kötü kart yok.

Üstadım peki sizce 280mm sıvı soğutma Ryzen 9'u soğutmada sıkıntı çeker mi? Kasada default 4 fan var mı tam göremedim. Eğer varsa yeterli olabilir gibi geldi. Kasa ve sıvı soğutma ile ilgili bir yorumunuz olur mu?

Kasa fiyatına göre güzel hocam sıvı soğutmada düzel bu model Arctic 360M ile aynı performansta.

Geri
Yukarı