Teknoking 2 düşük FPS

l7vely

Decapat
İyi günler dostlar GTA V'de bu FPS değerlerini alıyorum sistem özelliklerimi aşağıya bıraktım.
GTA V'de 41 FPS alıyorum bazı yerlerde 60 70 bazı yerlerde 70 80 mesela evde 30 35 alıyorum bütün Driver'larım güncel ekran kartı anakart vs Minecraft'ta shader açıyorum bazı yerlerde 70 80 bazı yerlerde 40 FPS'lerle oynuyorum PC'yi ilk aldığımda GTA V'de 90 100 FPS minecrafttada 100 FPS'leri alıyordum neden böyle oldu anlamıyorum.
Bir ara Crysis 3 indirdim oynuyordum gitmem gereken yere bakarken ekran kartını %40 kullanıyor düşük FPS alıyorum ama geldiğim yöne bakarken %99 kullanıyor ve herhangi bir donma yaşamıyorum tekrardan gideceğim yere dönüyorum kullanımlar düşüyor büyük bir hevesle aldım garanti son çarem ama göndermek istemiyorum anlıyorsunuzdur beni zaten yardımlarınız için teşekkürler.

Sistem özelliklerim:
MSI Mag Forge 100R kasa - MSI B450M-A PRO Max 4133MHz(OC) anakart - 2X Corsair 8 GB Vengeance LPX siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 6 çekirdek 7nm işlemci - MSI RX 5700 Mech GP 8 GB ekran kartı - Toshiba OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 (1700 MB - 1600 MB) SSD

Dosya Ekleri

• 1593187150691.png
    1593187150691.png
    12,3 KB · Görüntüleme: 66
  • 1592484929975.png
    1592484929975.png
    17,9 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük biri ihtimal Windows ile alakalıdır. Termal macun sürün. Yeni aldım dediniz ama tozları alın. PC'nizin PSU'sunu kontrol edin. Soğutma ilede alakalı olabilir. Yaz aylarındayız sonuçta. Eğer fanları yetersiz bulursanız, ekstra fan alın.

@Recep Baltaş @Ali Güngör
Arkadaşa yardımcı olabilirseniz çok hoş olur gerçekten ya. Benim içim acıdı bilirim o duyguyu :(
Teşekkür ederim :(
Sıcaklık değerlerine bakabili misiniz ?
sıcaklık değerlerim normal ekran kartı sıcaklığı maks 77 gördüm memory sıcaklığı maks 92 gördüm ama herhangi bir problemim yok diğer kişilerle aynı değerleri alıyorum
Düşük biri ihtimal Windows ile alakalıdır. Termal macun sürün. Yeni aldım dediniz ama tozları alın. PC'nizin PSU'sunu kontrol edin. Soğutma ilede alakalı olabilir. Yaz aylarındayız sonuçta. Eğer fanları yetersiz bulursanız, ekstra fan alın.
2 tane fan önde 1 tane egzoz fanı var arkada sıcaklık olarak dediğim gibi sıcaklıklar normal psu cooler master mwe white 600w format attım ama herhangi bir çözüm olmadı
Niyeyse sorunsuz pc yok adam yeni almış fps lere bak.Bu yüzden para vermek istemiyorum kasaya.
dostum anlamadım hiç de böyle bir şey olacağını düşünmemiştim o kadar sıkıyor ki canımı anlatamam
Temiz bir format iyi gelecektir.
dostum canım bundan dolayı sıkılıp tertemiz bir format attım ama herhangi bir çözümü olmadı 13mb internetle 550gb indirdim gece açık bıraka bıraka ama format atıp hepsini silmek zorunda kaldım :(

@Recep Baltaş
Dostlar konuyu tekrardan açmak istedim 3 4 gün kadar önce edit yaparken bir anda grimsi bir ekran geldi mavi ekran gibi ama gri bilgisayar kapanmadı arkada çalışıyordu acaba dedim monitörden mi monitörü kapatıp açtım düzelmedi pc yi kapatıp açınca düzeldi az önce lol oynarken yine aynı gri ekranla karşılaştım lol arkada sesleri geliyor klavyeyi kullanarak yazı bile yazıyordum ama herhangi bir şekilde görüntü yoktu bu yaşadığım fps problemi ve üstüne bu yaşadığım gri ekran sorunu gerçekten içimi mahvetmeye başladı bir yardımcı olun gözünüzü seveyim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı