Teknokıng vs Battle Bronze

Arifcocops

Centipat
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Webtekno yeni sistemiyle yargı dağıtmış bir şekilde. Kafamda battle Bronze vardı fakat yeni sistemi Teknokıng çıkınca kafam karıştı. Ben battle Bronze de tam RGB yapıp SSD değiştiriyorum. 5300 gibi bir fiyat tutuyor. İtopya'dan çok şikayet olduğu için battle Bronze alacağım. Siz olsanız ne yapardınız?

Şunu düşünmek lazım: Aradaki fiyat farkı ne sunuyor? İtopya'daki sistemde Ryzen 7 işlemci, ekstra HDD ve kapasitesi daha yüksek bir PSU almış oluyorsunuz. Aynı güncellemeyi Battle Bronze'da yapınca fiyat aşırı çıkıyorsa cevap bellidir. Şahsen nereden alındığına değil kullanılan ürünlere bakarım.

Şunu düşünmek lazım: Aradaki fiyat farkı ne sunuyor? İtopya'daki sistemde Ryzen 7 işlemci, ekstra HDD ve kapasitesi daha yüksek bir PSU almış oluyorsunuz. Aynı güncellemeyi Battle Bronze'da yapınca fiyat aşırı çıkıyorsa cevap bellidir. Şahsen nereden alındığına değil kullanılan ürünlere bakarım.
Orası öyle fakat psu farkını ortadan kaldıralım. Nedeni ise kasanın havalandırılması kötü diyorlar. Dolayısıyla ben aynı kasayı yapacağım. Çok kararsız kaldım. Diğer arkadaşlar da konuşsun. Ona göre bir karara varabiliriz.
Gerçi benim kararımda Tekno kıng tarafından olucak gibi duruyor. En büyük fark işlemci. İtopyayi bir araştırayım bakalım.
İtopyadan memnun sayısı çok az arkadaşlar. Sistem eyvallah fakat kargolama vs. çok kötü diyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu bıraz hortlatmak gibi olucak ama .. Alıcaksan eğer öncelıkle içerisindeki m2 ssd'yi değiştirmenı tavsiye ederim. Çünkü normal sata ssd'ler ile aynı okuma yazma değerlerine sahip.

TEKNOKING sistemini almayı düşünüyorum. Fakat benim aklımda oluşan sorular şu şekilde

1- webtekno tanıtım videosunda amd rgb işlemci fanı hediye edilecek diyor. bu fan sadece ryzen 7 2600 için mı yoksa diğer işlemciler içinde hediye olarak gelecek mı?

2- kara cumayı beklememizi değecek kadar indirim olacak mı?

Son olarak sunu tavsıye edeyım sana. Sistem içerisindeki RTX 2060 ekran kartı malesef Windforce olan versıyonu değil. Kasaya uyumlu rgb aydınlatmalı kasa fanı öneririm. Aradaki ısı değerini umarım halledebılecek bı fandır.

Kafama takılan en önemli husus müşteri hizmetlerine asla ulaşamıyoruz. İstanbul dışı ikamet edenlerın elden teslim alma gibi imkanı da yok malesef. Sorun yaşarsak muhattap bulamamaktan korkuyorum.

Ayrıca tanıdığı yönlendirsek aynı gün içerisinde sistemi toplayıp adrese kargo yapabilirler mi?

Son olarak sistemi ben şu şekilde toparladım. Fiyat olarak Battle Gold'dan 100tl daha fazla oldu. 90tl fark ile ram'leri 3200 mhz yapsam mı düşünüyorum su aralar.

Adsız.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı