Teknolisans.net'den Windows lisansı almayın, aldırtmayın!

Teknolisans.net'ten Windows lisansı almayın!
daha önce bu siteyi aslında birçok kişiye önermiştim. Bir problemim yoktu. Fakat yıllardır kullanmakta olduğum ve her yeni Windows işletim çıktığında ücretsiz yükseltme döneminde yükselttiğim orijinal Windows lisansımı Windows 11'e yükseltmiştim. Sonra benim kısa süre önce kullandığım Windows 8.1 lisansım vardı. Bozuk bir diskim var ve badsectorler ile dolu, sağlığı %0 olarak gözüküyor. Bu diski okuldayken Steam'deki oyunlarımı açıp saat kasmak için kullanacaktım. Artık kullanmadığım Teknolisans.net'ten 28 Ekim'de aldığım Windows 8.1 lisansım ile o diske Windows 8.1 kurup etkinleştirmeye karar verdim. Sonra format attım bahsettiğim diske. Windows 8.1 kuruldu. Sağ altta Windows 8.1 Build 9600 yazısını gördüm. Kurulumda lisansımı girmiştim. Bir sorun var diye düşündüm. Hemen Windows ayarlarına gittim. Windows'u etkinleştir kısmına lisansı tekrar girdim. "etkinleştirme sunucuları bu ürün anahtarının kullanım sayısını aştığını bildirdi." diye bir hata aldım. Site ile iletişime geçtim. Bilgisayardan 1 gram anlamayan ve sizi kazıklamayan çalışan mahalle bilgisayarcıları ağzıyla konuşan uyduruk bir destek görevlisi bana sorunumu sordu. Bahsettim her şeyden. Sonra dedi ki disk ve benzeri donanım değişikliği yaparsanız lisansın çalışmaz. Ben de dedim ki o zaman niye Retail diye satıyorsunuz? Retail anahtarlar aynı anda kullanılmamak şartıyla birden fazla kere donanım değişikliği fark etmeden kullanılabilir diye. O da ısrarla donanım değişikliğinde çalışmayacağını söyledi. Dedim ki ben o zaman bu lisansı kullandığım diske tekrar Windows 8.1 kurup etkinleştirmeyi deneyeyim, bakalım olacak mı? Birazcık yalanı ortaya çıkacak diye korkup üstünü örtmeye çalıştı galiba. Muhtemelen çalışmaz, yeni bir anahtar almanız gerekir dedi. Eğer tek kullanımlık ise ben niye buna Retail diye para verdim ki o zaman? Anahtar da Retail'di. Windows 8.1'i ilk kurduğumda ve başarıyla etkinleştirdiğimde CMD ile kontrol etmiştim. Sizlere mesajlaşma kısmının görüntülerini de bırakıyorum. Daha önce bu lanet siteyi önerdiğim kişilerden özür diler, hepinize iyi sosyaller dilerim. Sağlamlisans'ta aynı mıdır bilmiyorum. Fakat paramı riske atmaktan da çekiniyorum.
ekran görüntüleri: (özel bilgilerin olduğu yerler, yani siteye kaydolmak için kullandığım çakma e-posta adresim vb. sansürlenmiştir.)
Eki Görüntüle 1247965
Eki Görüntüle 1247966
Eki Görüntüle 1247967
Eki Görüntüle 1247969
Eki Görüntüle 1247971
Eki Görüntüle 1247972
Eki Görüntüle 1247973

Müşteri desteğe nereden ulaştınız, ben bulamadım.

Geri
Yukarı