Teknoloji bağımlılığından kurtulma

Abi yapma

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba ben kendimin teknoloji bağımlısı olduğunu düşünüyorum bu durumdan nasıl kurtulabilirim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bağımlılığınızı faydalı bir hobiye dönüştürebilirsiniz. Teknoloji bağımlısı derken; oyun oynamaktan veya çok fazla film izlemekten bahsedip bahsetmediğinizi bilmiyorum. Fakat tavsiyem olarak yabancı dilinizi (İngilizce, Almanca ve Fransızca) veya programlamaya merakınız varsa programlama dillerini (C#, Python ve Java) öğrenebilmeniz sizi hayatta birden fazla insanın önüne geçirecektir. Yani asıl marifet bağımlıyım diye endişelenmek yerine bağımlılığı bir hobiye dönüştürmek olmalıdır.

Bu bağımlılığınızı faydalı bir hobiye dönüştürebilirsiniz. Teknoloji bağımlısı derken; oyun oynamaktan veya çok fazla film izlemekten bahsedip bahsetmediğinizi bilmiyorum. Fakat tavsiyem olarak yabancı dilinizi (İngilizce, almanca ve fransızca) veya programlamaya merakınız varsa programlama dillerini (C#, Python ve Java) öğrenebilmeniz sizi hayatta birden fazla insanın önüne geçirecektir. Yani asıl marifet bağımlıyım diye endişelenmek yerine bağımlılığı bir hobiye dönüştürmek olmalıdır.

Programlamaya yazın başlamayı düşünüyorum. GT730 4 GB RAM ile kodlama çok zor oluyor :).Yabancı diller nedense bana çok zor geliyor hemen sıkılıyorum. Ama deneyeceğim sağ ol tavsiye için.

Programlamaya yazın başlamayı düşünüyorum. GT730 4 GB RAM ile kodlama çok zor oluyor :).Yabancı diller nedense bana çok zor geliyor hemen sıkılıyorum. Ama deneyeceğim sağ ol tavsiye için.
Ne kadar erken başlarsan o kadar erken başarılı olmaya başlayabilirsin. Şu anda ailen ile mi yoksa tek başına mı yaşadığını da bilmiyorum. Eğer durumun varsa sistemine takviyeler yapabilirsin. Özellikle SSD alma yönünde bir adım uygulayabilirsin. Sana yabancı dillerin zor gelmesi hem normal hem de anormal. Normal olan tarafına gelecek isek etrafındaki çoğu kişi Türkçe konuşuyor ve senin bu kişiler ile iletişim kurman için sadece Türkçe bilmen yetiyor. Bu yüzden diğer dilleri öğrenmeyi geçiştirerek gözünde büyütüyorsun. Anormal kısmına gelecek olursak, Türkçe öğrenilmesi zor bir dildir. Bunu doğuştan biliyorsun. Diğer yabancı diller (Asya dilleri dışındakiler) daha kolay bir yapıya sahiptir. Bu yüzden Türkçe'yi ne kadar iyi bilirsen, yabancı dilleri çözmen de o derece artacaktır. Bir şeyi yaparken sıkılmamak için kısa vadede olarak kendini dinlendirmen ve düzenli bir hayat düzeni kurman gereklidir. Her şeyi bir anda yapmak zorunda değilsin. Rica ederim. Bu konuda herhangi bir sorun olursa cevaplamaya çalışabilirim. 🙂

Ne kadar erken başlarsan o kadar erken başarılı olmaya başlayabilirsin. Şu anda ailen ile mi yoksa tek başına mı yaşadığını da bilmiyorum. Eğer durumun varsa sistemine takviyeler yapabilirsin. Özellikle SSD alma yönünde bir adım uygulayabilirsin. Sana yabancı dillerin zor gelmesi hem normal hem de anormal. Normal olan tarafına gelecek isek etrafındaki çoğu kişi Türkçe konuşuyor ve senin bu kişiler ile iletişim kurman için sadece Türkçe bilmen yetiyor. Bu yüzden diğer dilleri öğrenmeyi geçiştirerek gözünde büyütüyorsun. Anormal kısmına gelecek olursak, Türkçe öğrenilmesi zor bir dildir. Bunu doğuştan biliyorsun. Diğer yabancı diller (Asya dilleri dışındakiler) daha kolay bir yapıya sahiptir. Bu yüzden Türkçe'yi ne kadar iyi bilirsen, yabancı dilleri çözmen de o derece artacaktır. Bir şeyi yaparken sıkılmamak için kısa vadede olarak kendini dinlendirmen ve düzenli bir hayat düzeni kurman gereklidir. Her şeyi bir anda yapmak zorunda değilsin. Rica ederim. Bu konuda herhangi bir sorun olursa cevaplamaya çalışabilirim. 🙂
Zaman ayırdığın için teşekkürler.Sorum olursa etiktlerim.

Geri
Yukarı