Teknoloji daha da ilerlemeli mi?

İnsanlar son 100 yılda at arabasından uzay gemilerine geçti. Daha neler neler olur. Ama eğer gelişmez ise yeni gezegenler keşfedemeyiz, ölümcül hastalıklara tedavi bulamayız vb. Teknolojinin gelişmesi insanların yararınadır. Ama insanlar birbirlerini öldürmek konusunda çok yaratıcıdır. Meela atom bombası fln. Ama bence teknolojinin hep ilerlemesi lazım.

Teknolojiyi burada iki kısıma ayırmamızda fayda görüyorum. Faydalı ve zararlı teknolojiler olarak 2 tür teknoloji vardır. Faydalı teknolojiler saymakla bitmez keza zararlıları da öyle. Yine 2 şeye dikkat çekmek istiyorum biz doğanın bir parçasıyız, geliştirdiğimiz teknoloji direkt olarak insan bedenine veya ruhuna zarar vermese bile doğaya zarar verdiği taktirde her türlü o zarar bize gelecektir, yani üretilen teknolojiler doğa dostu olmalıdır benim kanaatimce. İkinci söyleyeceğimi unuttum hatırlayınca ekleme yaparım.

Robotlar istilamı edecek :D dostum onları kodlayan kişiler bir zahmet adam akıllı kodlasın o zaman teknoloji her zaman geliştirilmesi gerekli.

Bence hala bazı konularda eksiklerimiz var fakat yapay zeka, robotlar kısmı gerçekten korkutuyor insanı.
Fazla film izliyorsun gibi geldi.
Bence gitmeli. Nedenini bilmiyorum ama gitmesini isterim.

Robocop yasak sana izleme :D
Yerimizde sayarsak olmaz. Zamanı geri saramıyorsun. Gelişebildiğimiz kadar gelişmeliyiz. Atalarımızın da durumu iyiydi, rahatlardı. Ama onlar ateşi buldular, tekerleği buldular.
Bu arada fazla film izlemişsin gibi, insanın yaptığı bir şey insana karşı gelemez. Öyle bir durum olması ihtimalinde önlem zaten alırlar.
Bu gördüğümüz şeyler asıl teknolojinin çeyreği belki de. Robot istilası falan olmaz ama emin olun gelecekte o kadar büyük şeyler olabilir ki biz tahmin edemeyiz.
Robotlar istilamı edecek :D dostum onları kodlayan kişiler bir zahmet adam akıllı kodlasın o zaman teknoloji her zaman geliştirilmesi gerekli.

Ben robotlar istila edecek demedim. Robot istilasi vs imkansız dedim. vs' nin sonuna nokta koyduğum için yanlış anlaşılmış sanırım.

Fazlasıyla gelişti, daha fazla gelişmesinin insana faydasından çok zararı olacağı kanısındayım.
Yanlış bir düşünce biçimi. Şu an teknoloji gelişti de her şey çok mu yararlı? :) Her şeyin zararı da olur yararı da.

Teknoloji daha da gelişecek. Daha çok fotogerçekçi oyunlar, sanal ve karma gerçekliğin daha fazla yaygınlaşması, yapay zekanın daha çok gelişmesi, sağlık ve teknolojinin güçlenmesi ve beyin ile bilgisayar arayüzü gibi daha atılacak çok adım var.

İnsan gücünün yerini robotların almaya başlaması beni korkutuyor

Şu an teknoloji tam ilerlemediği için size bu durum hoş gelebilir durumu idrak edemeyebilirsiniz

İnsan gücü yerine insandan çok daha iyi işini yapan robotlar tabii ki cazip gözüküyor

Ama bu iş böyle başlar sonunda insanlığında sonu gelir

Teknolojiye tamamen karşı değilim ama insan yerine robotlaşmaya karşıyım

Sırf işini kolaylaştırmak için tamamen tembellik ürünü bence.

İnsan gücünün yerini robotların almaya başlaması beni korkutuyor

Şu an teknoloji tam ilerlemediği için size bu durum hoş gelebilir durumu idrak edemeyebilirsiniz

İnsan gücü yerine insandan çok daha iyi işini yapan robotlar tabii ki cazip gözüküyor

Ama bu iş böyle başlar sonunda insanlığında sonu gelir

Teknolojiye tamamen karşı değilim ama insan yerine robotlaşmaya karşıyım

Sırf işini kolaylaştırmak için tamamen tembellik ürünü bence.
Şu ana kadar gelişen her teknolojinin amacı da işleri hızlandırmak, insanların daha az iş yapmasını sağlamaktı. Hem kaç kere yaşadın da insanlığın sonunun geleceğini biliyorsun? İlginç bir yorum olmuş.

Şu ana kadar gelişen her teknolojinin amacı da işleri hızlandırmak, insanların daha az iş yapmasını sağlamaktı. Hem kaç kere yaşadın da insanlığın sonunun geleceğini biliyorsun? İlginç bir yorum olmuş.

Ben insansı robotlardan korkuyorum.

İnsan gücü olmadan çalışılmayacak işlere bile robotların sokulmasından korkuyorum.

Duygusuz ucubelere karşıyım.

Geri
Yukarı