Teknoloji devleri yerini kimseye vermiyor

Şuanda ve önümüzedeki bir kaç yıl içinde yerlerini koruyacaklar ama illaki hatalar silsilesi yapacaklardır bu böyle işler. şuanda bile yapıyorlar zaten tekel olmanın verdiği güvenle kullanıcıların işlerini zorlaştıracak şeyler yapıyorlar sürekli. mesela google, youtube falan reklamlar eskiden 3-5 bişey olurdu şimdi sayfa içeriğinin yarısı reklamlardan, izleyicilerden oluşuyor. microsoft ise işletim sistemi konusunda öncü olsada sürekli sorunlar var ve kapalı olduğu için kendin bunu düzeltme şansın yok. güvenlik kısmına hiç deyinmeyim zaten windows güvenliğe önem veren bir firma değil aksine kendisi zaten verilerinizi çalıyorlar bende windows kullanıyorum tabi üzerinde biraz oynamalar yaptım, yalan yok grafik tasarım programlarının linux desteği olsaydı dakika beklemezdim dual bot yerine tek sistem uğraşırdım kafam rahatlardı, neyse sonuç olarak windowsun bu sorunlarını görenler ve insanlarda bilgilendikçe vs. son 5 senede linux kullanımında ciddi artış oldu, neredeyse 32 milyon kişi linux kullanıyor. windowsa göre çok az olmasına rağmen kayda değer bir rakam bu. gelecek 10 yılda linux kullanımının %1 den %5 e çıkacağını düşünüyorum ben.

Bence gayet olumlu etkiler. Rekabet iyidir fakat insanlardaki marka bağımlılığı rekabetin önünü kesiyor ve onlara istediklerini dayatma hakkını veriyor. Bunun dışında yine de kalitenin düşeceğini düşünüyorum. Sebebi ise Hintler ve Çinlilerin dünyayı ele geçirmesi. Mesela Google ve Microsoft CEO'ları Hintli. Apple'da da büyük hissedarlar var. Bunlar ABD gibi ülkelerin hoşuna gitmeyecek işler yaptığı vakit, alternatifleri ortaya çıkar ve yüceltilir. ABD marka tanıtımı konusunda dünyanın bir numarası. Hepsini harcarlar.

Geri
Yukarı