Teknoloji hala çok ilkel ve yetişilmiyor

2 gün önce Instagram, WhatsApp, Facebook gibi dev firmaların sahip olduğu hizmetler çöktü, 2021 yılında Mars'a gitmemize rağmen hala bu tür olaylar oluyor. Windows 11 çıktı ve TPM 2.0 istiyor, bu özellik çoğu kişide yok. En az 4 GB RAM istiyor fakat çoğunluk hala 2 4 civarında kullanıyor. Üstüne üstlük teknoloji çok pahalı, peki ne olacak bu halimiz?
Her şey tamam da teknoloji pahalı değil. Türkiye'de pahalı.

İşte hataları güvenlik sistemlerinin kötü olması büyük ihtimalle hatalardan sonra geliştirip ders almışlardır.

Ayrıca var olan teknolojinin bizden gizlendiğini düşünüyorum.

Onlar ders alınca diğerleri de ders alıyor, ayrıca sadece saldırı değil bilgisayarların gücü de yetmiyor. Baksanıza en iyi örnek olarak Technopat saatte 5 6 kez çöküyor.

Onlar ders alınca diğerleri de ders alıyor, ayrıca sadece saldırı değil bilgisayarların gücü de yetmiyor. Baksanıza en iyi örnek olarak Technopat saatte 5 6 kez çöküyor.
Sunucuya göre değişir sanırım sunucu pek iyi değil. (Çökmelere denk gelmedim. Çok girmiyorum sanırım.)

Tamamen komplo teoriciliğine giriyor ama ben teknolojinin gayet ileri düzeyde geliştiğini fakat bize ekmeği ufak ufak bölerek ağzımıza attıklarını düşünüyorum. Yenilik yaptık adı altında güncelleme yapmak zorunda kalmayacakları son model bir ürünü asla çıkartmıyorlar. Elbet bir eksiği, bir dandikliği oluyor ki sonraki yıl yeni bir şeyler önümüze sunsunlar.
Kazanacakları paranın hesabını yapıp uygun gördükleri vakit piyasaya sürüyorlar. Örneğin ilk elektrikli arabalardan olan General Motors EV1 benzinli arabaların yerini alabileceği endişesiyle imha edilmişti.

Bu hata değil ki, bilgisayarların popülasyona yetişememesinden ve siber saldırılara karşı korunamadıkları için.

Hocam teknoloji ile birlikte bilgisayar korsanlığı da gelişiyor. Bir güvenlik açığı kapanıyor, diğeri açılıyor. Ayrıca popülasyonun ne yapacağı belli olmuyor, maliyetleri azaltmak için de önlem alınmıyor.

Yok be abartı o da. Tek işi Facebook'ta çanak okey oynamak olan dayıları dahil edersek belki öyle çıkar ama çoğunlukla 8 GB'dır Türkiye ortalaması. Karantinalar ile beraber bilgisayar satışları ve yenilenmelerinde bayağı artış olmuştu geçtiğimiz sene.

2021 yılında Mars'a gitmemize rağmen hala bu tür olaylar oluyor.

Ay'a gidildiğinde internet bile yoktu. Teknoloji bu şekilde kıyaslanmaz bugün en gelişmiş tanklardaki teknoloji bile antika gibidir. Çalışıyorsa dokunma diye önemli bir kural var.

Geri
Yukarı