Teknolojik alet almamak

Makaleler
44
İyi akşamlar,
Ben psikiyatriye gittim. Maksimum 3 saat oynama sürem var. İstersem kimse elimden bilgisayar veya telefonu alamaz. Ama psikiyatrinin dediğine uymazsam psikolojim tekrar bozulabilir. 2 kere hastaneye yattım zaten. Üçüncüsü de olmasın.

Kafam 2'si 1 arada, laptop, toplama veya hazır kasa, tablet, telefon gidip geliyordu. Daha önce bilgisayarıma ek parça eklemek istiyorum dedim ve işe yaramaz dediler.

Ben ölçüp biçtim. Telefon veya bilgisayara yatırım yapacaktım. Bilgisayar artık ilgimi çekmemeye başladı. Günlük 3 saat oynamak için 2000 TL ve üstünü heba edemem. Telefonum General Mobile GM8. Beni idare ediyor. Bir psikolog ve bir de rehberlikçim var(ders çalışmak da yasak fakat arada sırada dertleşiyoruz).

Psikolog sadece şu anlık bekle diyor. Rehber hocam ise elindeki telefon ölene kadar kullan diyor. Telefona para verebilirim ama bilgisayara asla dediğim gibi 2000 TL heba edemem. Yorumlarınızı bekliyorum.

Dostum ben kullandığım telefondan önerebilirim sana. Redmi Note 8. Pro modeli daha iyi diyorlar ama bilmiyorum.
Bu arada sorun neydi? Bağımlılık tarzı bir şey mi? (Özel değilse)

İyi akşamlar,
Ben psikiyatriye gittim. Maksimum 3 saat oynama sürem var. İstersem kimse elimden bilgisayar veya telefonu alamaz. Ama psikiyatrinin dediğine uymazsam psikolojim tekrar bozulabilir. 2 kere hastaneye yattım zaten. Üçüncüsü de olmasın.

Kafam 2'si 1 arada, laptop, toplama veya hazır kasa, tablet, telefon gidip geliyordu. Daha önce bilgisayarıma ek parça eklemek istiyorum dedim ve işe yaramaz dediler.

Ben ölçüp biçtim. Telefon veya bilgisayara yatırım yapacaktım. Bilgisayar artık ilgimi çekmemeye başladı. Günlük 3 saat oynamak için 2000 TL ve üstünü heba edemem. Telefonum General Mobile gm8. beni idare ediyor. Bir psikolog ve bir de rehberlikçim var(ders çalışmak da yasak fakat arada sırada dertleşiyoruz).

Psikolog sadece şu anlık bekle diyor. Rehber hocam ise elindeki telefon ölene kadar kullan diyor. Telefona para verebilirim ama bilgisayara asla dediğim gibi 2000 TL heba edemem. Yorumlarınızı bekliyorum.

Telefonunda PUBG Call of Duty oynamıyorsan ve kamerası memnun ediyorsa durabilir ama sinir krizi gibi aşırı öfken varsa veya bağımlılık geçirdiysen fotoğrafçılığa bakabilirsin. Telefonlar ile artık çok güzel fotoğraflar çekilebiliyor. İnsanı rahatlatıyor huzur veriyor diye biliyorum.

Ülkemiz ile alakalı bir durum, mevcut alım gücü yüzünden fahiş fiyatlar var. Bu yüzden hobilerimiz lüks olarak görülüyor, bu herkesin sorunu. Ancak ben dahil birçok kişi sırf hobi için 5+ bin TL veriyor, maalesef kaderimize boyun eğmekten başka seçeneğimiz yok.

Bu arada kendimi bildim bileli Psikiyatrilerden hiç hoşlanmadım, ben olsam hiç o işlere bulaşmazdım. Bağımlılık olsa bile her halükarda kurtulmak mümkün, yeter ki istekli ol.

Eğer maddi gücün elverişliyse tabii ki güzel bir bilgisayar alırsın, ancak dediğin gibi 2000 TL üstünü vermem dersen bu senin kararındır.

Bunu da eklemek isterim:
Bilgisayarlar sırf oyun için alınmaz, film ve gündelik işlerinizi vs. halletmeniz içinde işe yararlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı