Teknolojik (boş) alet kullanmayın

Kitap okumayı 8-9 yıl önce bıraktım çok sıkıcı buluyorum, bilgi istesem Wikipedia var. Yani ölene kadar 7/12 PC tam gaz devam.

Sosyalleşmeyi salak saçma bir şey olarak görüyorum özellikle bu ülkede.
Kitap haricinde harfiyen katılıyorum. Kitap okumak o kadar sıkıcı değil.

Ne yapalım istersin efendim? Kitap okuyalım dışarda sürtelim böyle olunca çok eğleniyoz zaten. Bu soğukta dışarı çıkıp ne yapayım en fazla hasta olurum zaten kita0 yerine göre zaten kitap okumak çok kültürlü olucam diye de bir şey zaten merak ediyorsam intarnet daha mantıklı artık insanların zevklerine karışmayın.

Oyun oynayarakta bilgi edinebilirsin. ''Assasing Creed Origins'' oynuyorum şu aralar. Ordaki tarihi yerleri ve bilgileri internette teğit edip inceliyorum. Al sana tarih. Bazı simülasyon oyunlarıyla anatomi de öğrenebilirsiniz. ''Need For Speed'' oynarak araba kullanmayı, CS:GO oynayarak silah kullanmayı öğrenebilirsiniz. Hatta astronot bile olabilirsiniz. Çok yararlıdır. Oyun oynayın gençler. :ROFL:

Son düzenleme:
@VogonYolu kaç yaşındasın?
O kadar açıklama yapmak yerine direk vermek istediğin mesajı yazsaydın keşke.

Anlatmak istediklerinin muhattapları oturup da bu yazıyı okumaz. Okuyorsa da yapmıyordur ya da çok az bir kitlesi bu bilinçtedir.

Bu biraz da aileden gelen bir şey, 3 yaşındaki çocuğu oyalamak için bile eline tablet veriyorlar.

Yani burada anlatmakla da bir şey değişmez.

Boş bir yazı olmuş. Burada geçerli tek bir öğüt görebiliyorum, o da herkes tarafından dile getiriliyor zaten.

Bilgisayar, telefon, teknoloji karşıtlığını cidden bırakın artık. Kendi fikrimi söylüyorum, dışarıda boş boş gezip tozmak yerine internette en azından istediğim şeye bakmayı daha verimli ve eğlenceli buluyorum.
Neden dışarıda boş boş geziyorsun ki anlamadım. :)
Okul, ders, ödev, sınav bunlar bir şey ifade etmiyor mu? Onun haricinde hak veriyorum sana.

Kimse yazılanları anlamamış herhalde ya da ben anlamamışım. Bambaşka bir kitle var burada. Yazıyı yazan arkadaş vaktini gereksiz yere bilgisayar vs. başında geçiren kişiler için yazmış yazıyı ama herkes alınmış galiba...

Osmanlı'dan beri şu bağnaz düşüncelerden bir türlü kurtulamadık. Haklı yanları yok mu dersen var ama kolaycılığın, yasakçılığın prim yaptığı bir coğrafyada yaşadığımız unutuluyor. Bu coğrafyada kimisi matbaa'yı lanetledi kimisi radyonun içine bir şeyler var dedi. Vur deyince öldüren bir tepki mekanizmasına sahip erklerin yönettiği bir ülkede bilinçli veya bilinçsiz taş devrine dönmek isteyen bir kesim var sanki.

Ne düşünürseniz düşünün ama kendi tembelliğinizden dolayı kitaplara laf etmeyin. Hele salak ötesi sitelerle kıyaslamayın bile. Affedersiniz de ekranların başında durmaktan göz teması kuramayanlar bilgisayarı kendine züğürt tesellisi edinmesin. İnsan çok yönlü bir varlıktır ve sosyal olmak zorundadır. Az ya da çok... Bu da kendinizi teknolojik aletlerden kısıtlamanıza kaynak olmaz.

Oyun oynayarakta bilgi edinebilirsin. ''Assasing Creed Origins'' oynuyorum şu aralar. Ordaki tarihi yerleri ve bilgileri internette teğit edip inceliyorum. Al sana tarih. Bazı simülasyon oyunlarıyla anatomi de öğrenebilirsiniz. ''Need For Speed'' oynarak araba kullanmayı, CS:GO oynayarak silah kullanmayı öğrenebilirsiniz. Hatta astronot bile olabilirsiniz. Çok yararlıdır. Oyun oynayın gençler. :ROFL:
Doğru. Ben de Minecraft İngilizcemi geliştirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı