Teknolojik aletlerden gelen radyasyon saça zarar verir mi?

yorgo kasapoglu

Femtopat
Daha fazla  
Esenlikler, iyi geceler. Benim bir tür takıntım var. Uyurken laptopumu daima başımın hemen ucunda tutarım, bir şeyler izleyerek uyumak için. Radyasyon yüzünden saçlarım dökülür mü? Son zamanlarda saçlarım bayağı inceldi. Belki bu yüzdendir.

Radyasyondan değildir, farklı bir nedeni vardır. Laptopta ve bilgisayarda onu yapacak kadar çok olmaz yine de zararı var tabii. Öyle yapmayı bırakmalısın.

Radyasyondan değildir, farklı bir nedeni vardır. Laptopta ve bilgisayarda onu yapacak kadar çok olmaz yine de zararı var tabii. Öyle yapmayı bırakmalısın.

Bazen telefonla da uyuyakalıyorum. Telefonum iPhone X ve geçenlerde Fransa'da satışı yasaklanmıştı fazla radyasyon yaydığı gerekçesiyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Esenlikler, iyi geceler. Benim bir tür takıntım var. Uyurken laptopumu daima başımın hemen ucunda tutarım, bir şeyler izleyerek uyumak için. Radyasyon yüzünden saçlarım dökülür mü? Son zamanlarda saçlarım bayağı inceldi. Belki bu yüzdendir.

Radyasyon saça zarar vermez. Beyine zarar verir. Bunu kim dedi bilmiyorum ama öyle bir şey yok başka bir sebebi vardır saçlarınızın incelmesinin.

Işık saçan her şey radyasyon yayar. Güneş ışınına maruz kaldığında bile radyasyon yemiş olursun. Evde odandaki ışık, hatta çakmağındaki ateşten bile radyasyon yersin. Ama gel gelelim ki bu radyasyonlar hücre yapısına zarar verebilecek kadar kuvvetli değiller. Belki 10 tane telefonu kafana bantlayıp ömür boyu gezersen "belki" bir ihtimal 90 yaşında beyninde tümör çıkabilir. Hiçbir sıkıntı olmaz bir telefonun yaydığı radyasyondan.

Yeni konular

Geri
Yukarı