Teknopanda KARAKIZ-7 sistem alınır mı?

Klarnius

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle şunları söyleyeyim: Şu an bir laptop kullanıyorum ve memnun değilim. Benim de ilk düşüncem bir bilgisayar toplamak oldu ama sorun şu ki ben kasa nasıl toplanır bilmiyorum. Yani demek istediğim hangi ekran kartına hangi işlemci yakışır veya hangi anakart olur gibi şeyleri bilmiyorum. Bu yüzden hazır kasalara yöneldim şu an baktığım ve beğendiğim bir kasa var. Kasanın adı ve özellikleri bunlar: Teknopanda KARAKIZ-7/Intel Core i3 13100F/GIGABYTE GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB/16GB DDR4/512GB NVMe M.2 SSD/Geforce RTX Ray Tracing PC.

Sizden tavsiye almak istiyorum. Önerileriniz nelerdir? Hazır kasa almak mantıklı mı, alınacaksa hangi hazır kasa alınmalı ve attığım kasanın özellikleri yeterli mi? Şimdiden teşekkürler.

Birkaç saat önce sistem için farklı bir konu açıldı, Gigabyte'ın bu kartının sıcaklık değerleri rezalet. Alınmaz

.

Dosya Ekleri

• vsdvsd.png
    vsdvsd.png
    40,5 KB · Görüntüleme: 68
Birkaç saat önce sistem için farklı bir konu açıldı, Gigabyte'ın bu kartının sıcaklık değerleri rezalet. Alınmaz.

Alınır.

Gidip de RX 6700 (non XT) ve kötü parçalı sistem almaktan iyidir. Başka alternative 4060 sistem bu fiyata varsa, çıkar göster.

Birkaç saat önce sistem için farklı bir konu açıldı, Gigabyte'ın bu kartının sıcaklık değerleri rezalet. Alınmaz

.
Alınır zaten o maksimum degeri eco modda kullanirsa sorun cozulur zaten guclu bir kart. Onun eco modu 4050'nin peformans modundan cok daha iyidir.

Teşekkürler yazdıklarınız için. Bir sorum daha olacak bu RX 6500 XT falan gibi ekran kartları mı daha iyi yoksa RTX 4060 mı?

Alınır, bütçe varsa 12400F yükseltin.

Bütçem pek yok çok önemli mi bu değişiklik ve bazı insanlar kasanın kötü olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylemiş doğru mudur soğutma ile alakalı problemlerinin olduğunu söylemişler.

Son düzenleme:
Teşekkürler yazdıklarınız için. Bir sorum daha olacak bu RX 6500 XT falan gibi ekran kartları mı daha iyi yoksa RTX 4060 mı?

Bütçem pek yok çok önemli mi bu değişiklik ve bazı insanlar kasanın kötü olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylemiş doğru mudur soğutma ile alakalı problemlerinin olduğunu söylemişler.

Hayır, kasa mesh ve içerisindeki PSU fena değil, değiştirmeye gerek yok.

RX 6500 XT ile RTX 4060 arasında çok fark var. RX 6500 XT için GTX 1650 vs. desek daha iyi olur.

Merhaba konuya tekrar yazıyorum ama bakarsanız sevinirim. Pintipanda'nın kasasının stoku bitmiş bu yüzde ne yapsam bilemedim Eray'ın kasası var onu mu alsam yoksa biraz daha beklesem Pintipanda'nın stokları yenilenir veya daha iyi F/P bir kasa çıkar mı? Kasa şu: ERAY-HANMA/Intel Core i3 13100F/MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 2X Black OC 8GB/16GB DDR4/500GB M.2 NVMe SSD/Geforce RTX Ray Tracing PC.

Yeni konular

Geri
Yukarı