Teknorya, Gamers Arena ve GPN Teknoloji güvenilir midir?

ahmetusta0

Picopat
Teknorya, Gamers Arena ve GPN Teknolojiden ürün alınca (rog strix almayı düşünüyorum) güvenlik bandı açık mı oluyor, yani başkasının iade ettiği ürünü mü yolluyorlar yoksa bandı ilk kez siz mi kesiyorsunuz?

Çünkü forumda ışık sızması çoktu iade ettim, çok sıcak çalışıyordu iade ettim, coil whine vardı iade ettim, şarj olmuyordu iade ettim gibi yazılar gördüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
İsimlerini bile duymadığıma göre minimal firmalar.

Bu dediklerinizin hicbirinin saticiyla alakasi yok. Hepsi sifir urunde olabilecek seyler. Saticinin yapacagi bir sey yok yani. Isik sizmasi hemen hemen her laptopta olur. Coil whine sans isi daha cok modelle alakali. Sicak calismasi da modelle alakali keza. Bunun haricinde ucu de piyasada oldukca bilinen guvenilir yerlerdir.

İsimlerini bile duymadığıma göre minimal firmalar.

ASUS resmi sitesine gir orada cihazları GPN sağlıyor yazıyor.

Bu dediklerinizin hicbirinin saticiyla alakasi yok. Hepsi sifir urunde olabilecek seyler. Saticinin yapacagi bir şey yok yani. Isik sizmasi hemen hemen her laptopta olur. Coil whine sans isi daha cok modelle alakali. Sıcak calismasi da modelle alakali keza. Bunun haricinde ucu de piyasada oldukca bilinen guvenilir yerlerdir.

Satıcıyla alakası var demiyorum zaten. İade gelen ürünleei satıyorlarmï diyorum.

Son düzenleme:
Teknorya'nın Trendyol mağazasından Victus 16 almıştım. Sıkıntısız gelmişti. Ama açtığımda ekran kartı sıcaklığı çok iyiyken işlemci fazla ısınıyor gibiydi. Teknorya'ya yazdığımda HP teknik servisi ile görüşün dediler. Ben de sorun çıkarırsa o zaman teknik servise yollarım diye umursamadım.
Daha sonra oyunlar oynadım. Yanlış hatırlamıyorsam RDR 2'de 100 dereceye kadar görmüştüm ama hiçbir sıkıntı yaşamıyordum. Ne fps düşmesi, ne yavaşlama vb. pek bir şey olmuyordu ve hissedilen sıcaklık olarak o kadar sıcak hissetmiyordu.

Daha sonra bilgisayarın içini 3 kere açtım. Birinde RAM taktım, ikincisinde SSD taktım. Üçüncüsünde ise termal macun yeniledim. Son yaptığımı HP'nin teknik servisinin Youtube'a attığı Victus'lar için iç parçalarını sökme videosunu izleyerek yaptım, ve içinde normalde olması gerekenin dışında bir şeye rastlamadım.
Sanırım laptoplar ne yaparsanız yapın çok ısınıyor. Termal macun değiştirdikten sonra sıcaklıkta etkisi oldu ama beklediğim kadar çok olmamıştı. Laptopta termal macun değişimi toplam sıcaklığı düşürmekten daha çok sıcaklığı stabil tutmaya yarıyormuş.

Teknorya'nın Trendyol mağazasından Victus 16 almıştım. Sıkıntısız gelmişti. Ama açtığımda ekran kartı sıcaklığı çok iyiyken işlemci fazla ısınıyor gibiydi. Teknorya'ya yazdığımda HP teknik servisi ile görüşün dediler. Ben de sorun çıkarırsa o zaman teknik servise yollarım diye umursamadım.
Daha sonra oyunlar oynadım. Yanlış hatırlamıyorsam RDR 2'de 100 dereceye kadar görmüştüm ama hiçbir sıkıntı yaşamıyordum. Ne fps düşmesi, ne yavaşlama vb. pek bir şey olmuyordu ve hissedilen sıcaklık olarak o kadar sıcak hissetmiyordu.

Daha sonra bilgisayarın içini 3 kere açtım. Birinde RAM taktım, ikincisinde SSD taktım. Üçüncüsünde ise termal macun yeniledim. Son yaptığımı HP'nin teknik servisinin Youtube'a attığı Victus'lar için iç parçalarını sökme videosunu izleyerek yaptım, ve içinde normalde olması gerekenin dışında bir şeye rastlamadım.
Sanırım laptoplar ne yaparsanız yapın çok ısınıyor. Termal macun değiştirdikten sonra sıcaklıkta etkisi oldu ama beklediğim kadar çok olmamıştı. Laptopta termal macun değişimi toplam sıcaklığı düşürmekten daha çok sıcaklığı stabil tutmaya yarıyormuş.
Yeni nesil işlemciler çok sıcak çalısıyor Legion 7 pro 103 derece oluyordu dead space de youtubede izlemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı