Teknosa Preo My Sound MS05 İlk İzlenimler

Merhabalar sosyalde ki (yüreği) güzel insanlar. :) Bugün yeni bir ürün hakkında konuşacağım ancak buna inceleme demek içimden gelmiyor açıkçası. Çünkü çok yüzeysel ve ilk izlenimlerime göre bir yazı olacak. Daha önce yaptığım incelemeler gibi olmayacak yani. Ona göre okuyun. :) Annem ve küçük kardeşim dışarı çıkmışlardı bugün. Kardeşim de 9 yaşında ve ona göre bir kafa üstü kulaklık istiyorlardı. Birkaç saat sonra beni arayıp, " Barış bak şu kulaklığı buldum güzel mi?" gibisinden bir şeyler sordu. Teknosa Preo My Sound MS05 kulaklığın adı. Zaten 39 TL fiyatı varmış alın dedim bende. Giden en fazla 39 TL olur sonuçta. Eve geldiklerinde açtık kutuyu çok az da kullandım kulaklığı. Ona göre ilk izlenimlerimi paylaşacağım.

Benim için baya küçük bir kulaklık ancak 9 yaşında ki kardeşim için gayet ideal boyutlarda. Kardeşim de yaşına göre iri birisi. Onu da söyleyeyim. Örgülü bir kablosu var ancak ne kadar dayanıklıdır emin değilim. Hiç de öyle dayanıklı bir hissiyat vermedi zaten. :) 3.5mm Jack ile bağlanıyor. Hem mikrofon hem de kulaklık, tek bir tane 3.5mm Jack ile bağlanıyor. 3 kanallı yapıda yani bağlantı kısmı. Sevdiğim detaylardan biri de Jack kısmı standart şekilde değil, bağlantı kısmına zarar vermeyecek bir şekilde, yatay şekilde yapılmış. Şu anda belki anlatamamış olabilirim ama fotoğrafta ne demek istediğimi anlarsınız. Plastik malzemeden yapılmış olduğunu söylememe gerek yok zaten. :) Stereo ses veren bir kulaklık. Kablonun üstünde de bir tane mikrofon var. Onu da test ettim. Telefon görüşmesi yapmak için iyi bir mikrofon. Yeterli gelir bu konuda. Daha fazlasını da beklemeyin zaten mikrofondan. Teknik özelliklere çok fazla değinmeyeceğim. Fiyatına göre normal bir ses seviyesi var. Dışarıya az ses veriyor. Kardeşim memnun açıkçası. :) En öne çıkan özelliği sanırım katlanabilir yapıda olması. Hoşuma gitti bu detay. Onun dışında standart bir kulaklık. Hepsi bu kadar valla. Gene fazla yazdım bu kulaklık için. Ucuz yoldan ufak bir kulaklık arıyorsanız bu modele bakabilirsiniz ancak ne kadar dayanır onu bilemem. Sizin kullanım senaryonuza kalmış bir durum. Bu yazı da bu kadar olsun. Yakın zamanda kendime kulak içi kulaklık almayı planlıyorum. Şu an ki kararım LG Quadbeat 3 ancak henüz net karar vermedim. Yakın zamanda alırsam onun da detaylı bir incelemesine kalkışırım. Şimdilik bu kadar. Hayırlı ramazanlar dilerim herkese. :)

Not: Bir iki tane fotoğraf yükleyecek idim ancak dosyaların boyutlarını düzgün hale getirmeme rağmen hata alıyorum. Bence site bu konuda bir çözüm bulmalı.

Kulaklığın 3.5mm Jack bağlantısı bu şekilde (Fotoğraf başka bir kulaklıktan alıntıdır) :
KW451-4.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı