Teknosacell ile telefon almak mantıklı mı?

Patates23

Hectopat
Arkadaşlar başlıktan da anlayabileceğiniz gibi ben bir telefon alacağım fakat taksitli olması için Teknosacell'e üye olmayı planlıyorum. Normalde 1GB internet, 100 dk, 100 SMS kullanan bir insan olduğum için en düşük paketleri 4 GB internet, 1000dk, 1000SMS bana gayet uygun fiyatı da 30 lira çok sıkıntı çıkartacak bir fiyat değil fakat benim korkum üye olduktan sonra sıkıntı çıkartırlar mı tarafında. Antalya'da kullanacağım için hattı çok bir çekmeme sıkıntısı olur mu sanmıyorum, anladığım kadarıyla Türk Telekom'un altyapısını kullanıyorlarmış. Ekşi sözlük ve Şikayer Var'a baktığımda hattı kapatırken sorun çıkarttıkları, "sabit" olan hat ücretlerini yükselttikleri(? ) Yazıyor. Bu beni biraz şüpheye düşürdü açıkcası acaba kullanan ya da Teknosacell ile deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? 12 ay taahhüt ile hattı almayı planlıyorum.

Aynı şeyi yaptım, önermiyorum. Telefonun kaskosu hakkında yalan söylüyorlar bi' ton. Taahhüt bittikten sonra hattı kapattırmak istediğinizde de ekstradan fatura çıkarıyorlar. Teknosa ile ilişkimi kestim sırf bu yüzden.

Kesinlikle değil. İnternette 1500 TL olan telefonu 2000 TL'ye almiştik zamaninda sirf taksit için. Kesinlikle yapmayin. Neyse ki taksit bitti de hemen kurtuldum.

Çok ilginç, bende telefon alırken indirim almak adına hattımı taşıdım, şuana kadar sorun yaşamadım, bilinçli olarak sözleşmenizi okuyup hareket ederseniz "sözel olarak duyulanlara kulak asmadan" başınıza taahhüt sonu neler gelecek biliyor olur ve kabul ettiğiniz şeyleri de bilirsiniz.
Bizde klasik Türk mantığı bana böyle demişlerdi böyle oldu, arkadaşlar satmak için neler neler yapıyorlar :)
Neyse ben mesela taahhüt bittiğinde ücretin artacağını v.b. durumları biliyorum, taahhüt bittikten sonra ise yine farklı firmaya gider talimat veririm hattı taşıyın diye son çıkan "sözleşmede yer alan" bedeli de öder geçmiş olurum.

Burada biraz kişi olarak bizim eksiğimiz oluyor, hiçbir şeyi okumadan imzaladığımız için. Okuyup imzalayın burada veya farklı bir yerde bana böyle dediler böyle oldu yazmaz kimse.

Savunduğumu düşünmeyin bende kullanıcıyım ama bilinçliyim.

Bugün akşam gidip sözleşmeyi okuyacağım, bakalım bir örneğini verirlerse eve getirip düzgün kafayla okumayı planlıyorum. Olmazsa Evkur'dan almayı planlıyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı