Router almak mantıklı mı?

Arda.66

Hectopat
Daha fazla  
Olayı anlatayım modem benden çok uzak kablo çekemiyorum ve masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Nasıl çözebilirim ben bu işi? Router almak mantıklı mıdır? Routerin mantığı fişe tak oradan modemle eşleştir ve bilgisayara Ethernet kablosuyla bağlamak mı? Ve eğer böyleyse normalda modemden uzak odalarda internet 2 tık çekiyorsa yükselir mi? İnşallah anlatabilmişimdir derdimi.
Ne önerirsiniz?

Olayı anlatayım modem benden çok uzak kablo çekemiyorum ve masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Nasıl çözebilirim ben bu işi? Router almak mantıklı mıdır? Routerin mantığı fişe tak oradan modemle eşleştir ve bilgisayara Ethernet kablosuyla bağlamak mı? Ve eğer böyleyse normalda modemden uzak odalarda internet 2 tık çekiyorsa yükselir mi? İnşallah anlatabilmişimdir derdimi.
Ne önerirsiniz?

Router sinyali tekrardan yayar ama Wi-Fi uzerinden sinyal alip kablo ile baglamak Wi-Fi uzerinden kullanmak ile aynı şey bilginize.

Ne önerirsiniz?

Birçok routerde birden çok mod desteği mevcut.
Siz alacağınız cihazı istemci modunda kullanacaksınız.
Modemi iyi gören ve bilgisayara kablo çekebileceğiniz bir konuma yerleştirip interneti alabilirsiniz.

Ne önerirsiniz?

Router'a internet kablosu çekmeniz lazım diye biliyorum. Ama mi Wi-Fi range extender Pro alarak kablo bağlamadan sorunu çözebilirsin.

Router sinyali tekrardan yayar ama Wi-Fi uzerinden sinyal alip kablo ile baglamak Wi-Fi uzerinden kullanmak ile aynı şey bilginize.
hocam ben bu routeri fişe takıp bilgisayara bağladığımda modemle aynı etkiyi mi gösterecek?

Birçok routerde birden çok mod desteği mevcut.
Siz alacağınız cihazı istemci modunda kullanacaksınız.
Modemi iyi gören ve bilgisayara kablo çekebileceğiniz bir konuma yerleştirip interneti alabilirsiniz.
modemden routere kablo mu çekmem lazım?

Router'a internet kablosu çekmeniz lazım diye biliyorum. Ama mi Wi-Fi range extender Pro alarak kablo bağlamadan sorunu çözebilirsin.
hocam o işime yaramadı. Bütçem 700TL ne önerirsiniz?

Hayır birçok modda çalışan cihazlar var sen nasıl istersen o şekilde kullanabilirsin.
Tabii hız kaybı yaşamak için en iyisi kablolu bağlantıdır.
700TL bütçem var ne önerirsiniz?

Bu ürünü kullanıyorum evimde. Gayet iş görüyor. Daha F/P önerisi olan varsa onlarda önerebilir.

Hocam bu tam olarak nasıl oluyor nasıl kuruluyor? Mantığını anlatabilir misiniz? Aynı modem etkisi yaratır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı