Tekrar Lise Okunabilir mi?

Gabony

Picopat
Merhaba Technopat ailesi. Ben üniversite mezunuyum, daha önce düz lise (Anadolu) bitirdim. Meslek sahibi olmak için tekrar lise daha doğrusu meslek lisesi okuyabilir miyim? Bunu yapan bazı arkadaşlar duydum ama net bir cevap alamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum...
Not: Halk Eğitim Merkezi ve kurs önerisi vermeyin.

Son düzenleme:
Halk eğitim merkezlerinde açılan kurslar modüller üzerinden oluyor mesela:
Meslek Lisesinde Kimya Laboratuvarı bölümü var bitirince ustalık ve iş yeri açma belgesi veriliyor diplomayla birlikte.
Halk Eğitim Merkezinde İse: Parfüm yapım elemanı, Kimya proses elemanı gibi alanlar var.
O sebeple meslek lisesinde okumak daha mantıklı geliyor bana...
Not: Kimya üzerinden örnek verdim ama otomotiv vb meslekler de olur fark etmez.

Halk eğitim merkezlerinde açılan kurslar modüller üzerinden oluyor mesela:
Meslek lisesinde kimya laboratuvarı bölümü var bitirince ustalık ve iş yeri açma belgesi veriliyor diplomayla birlikte.
Halk eğitim merkezinde ise: Parfüm yapım elemanı, kimya proses elemanı gibi alanlar var.
O sebeple meslek lisesinde okumak daha mantıklı geliyor bana...
Not: Kimya üzerinden örnek verdim ama otomotiv vb meslekler de olur fark etmez.

Size kalmış ama 2. lise okunabiliyor mu açıktan diye soruyorsanız illaki cevap evet. Yalnız kayıt dönemini araştırıp kaçırmamanız gerek.

Size kalmış ama 2. lise okunabiliyor mu açıktan diye soruyorsanız illaki cevap evet. Yalnız kayıt dönemini araştırıp kaçırmamanız gerek.

Yani üniversite mezunu olmak bir sorun yaratmıyorsa kesinlikle takip edeceğim, AÖL'ün kendi sitesinde üniversite mezunlarıyla alakalı bir şey bulamadım.
Sadece şu bilgi var.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?

1. İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar.
  2. Bakanlığımıza bağlı veya diğer bakanlıklara bağlı ortaöğretim düzeyindeki genel lise ve Meslek Liselerinden ayrılanlar.
  3. Astsubay hazırlama okulları, askeri ve polis okulları, Anadolu öğretmen liseleri, sağlık meslek liseleri, Anadolu güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, sosyal bilimler liseleri, askeri liseler, Anadolu lisesi türü okulların fen liseleri alanı programı uygulayan liselerden ayrılanlar, resmî ve özel Anadolu liseleri, yabancı dil ağırlıklı liseler, sağlık meslek liseleri ve fen liselerinden ayrılanlar.
  4. Açık Öğretim Lisesine veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı ancak öğrencilik durumu Silik olanlar, ya da Açık Öğretim Lisesinden veya Mesleki Açık Öğretim Lisesinden tasdikname alanlar.
  5. Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Ataşeliklerinden Denklik Belgesi alanlar.

Hocam onun yerine iki yıllık bir fakülte seçseniz daha iyi değil mi? Otomotiv teknolojisi bilgisayar programlama mobilya vesaire bölümler var. Lise ile uğraşmaya değmez ki böyle bir sistem de yok zaten.

Hocam onun yerine iki yıllık bir fakülte seçseniz daha iyi değil mi? Otomotiv teknolojisi bilgisayar programlama mobilya vesaire bölümler var. Lise ile uğraşmaya değmez ki böyle bir sistem de yok zaten.

2 yıllıklara baktım istediğim alanlar var ama ustalık ve iş yeri açma hakkı veriyor mu bilmem. Kayıt zamanı şansımı deneyeyim olmazsa 2 yıllık tercih ederim.

Geri
Yukarı