Telefon batarya sağlığını korumak

Schwindlerch

Hectopat
Batarya konusunda birçok şehir efsanesi mevcut ama benim aklım Samsung'un tavsiye ettiği(?) bir özellikte takıldı. Ayarlarda yüzde 85'e dek şarj et seçeneği var sağlığı korumak için. İnternet üzerinde net bilgi bulamadım. Bu batarya sağlığı için yapılması gereken bir şey mi? Aynı şekilde 15'in veya 20'nin altına düşürmemek gerektiği de doğru mu?

Batarya konusunda birçok şehir efsanesi mevcut ama benim aklım Samsung'un tavsiye ettiği(?) bir özellikte takıldı. Ayarlarda yüzde 85'e dek şarj et seçeneği var sağlığı korumak için. İnternet üzerinde net bilgi bulamadım. Bu batarya sağlığı için yapılması gereken bir şey mi? Aynı şekilde 15'in veya 20'nin altına düşürmemek gerektiği de doğru mu?
Telefonu yeni aldıysanız dediğiniz ayarı açmanızı öneririm. 15-20'nin altına düşmeme muhabbetini ilk kez duydum ama bahsettiğiniz pili 85'e kadar şarj etme olayının işe yaradığını bir sürü farklı yerden duydum. Hiç değilse biraz daha ömrü uzar telefonunuzun. Ha 2 yıllık telefonsa açmayın değmez.

Bataryayı her zaman Full doldur Full boşalt 100'den sıfıra yani.
15 -85 ne zaman yapsam batarya daha az yetmeye başladı 3 ayrı telefonda denedim.

Hocam batarya öyle ya da böyle ölecek. Yani her şeye kafayı takmayın. Bataryanızın sağlığı %1~%5 daha iyi olacak diye sürekli bu durumu düşünmenize gerek yok. Her şeyi böyle düşünseniz en son psikolojiniz bozulur. Normal kafanıza takmadan kullanın. Öyle herkesinde çok bir şey bildiği yok bu konuda. Herkes bir şehir efsanesine inanmış gidiyor.
En iyisi cihazınızın 1 veya 1.5 sene sonra bataryasını değiştirin keyfinize bakın.

Geri
Yukarı