Telefon bilgisayarda nasıl hızlı şarj edilir?

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
Öncelikle merhaba. Telefonumun şarj adaptörü bozuldu ve ben de bilgisayardan şarj etmeyi denedim ancak çok uzun sürede şarj oluyor. Bilgisayardan nasıl hızlı şarj edebilirim?

Telefonum: Huawei Mate 20 Lite

Bilgisayar özelliklerim: ASUS Prime A320M - K, R3 3100, 8 X 2 GB RAM, 1650 Super, 500W Zalman ZM 500.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Telefonumun şarj adaptörü bozuldu ve ben de bilgisayardan şarj etmeyi denedim ancak çok uzun sürede şarj oluyor. Bilgisayardan nasıl hızlı şarj edebilirim?

Telefonum: Huawei Mate 20 Lite.

Bilgisayar özelliklerim: ASUS Prime A320M - K, R3 3100, 8 X 2 GB RAM, 1650 Super, 500W Zalman zm 500.

Voltaj değeri düşük olduğu için mecbur öyle şarj ediyorsun eğer voltaj arttırırsan kasaya zarar verebilirsin hızlı şarj etmek için uygun adaptör+priz gerekiyor.

Telefonum: Huawei Mate 20 Lite

Bilgisayar özelliklerim: ASUS Prime A320M - K, R3 3100, 8 X 2 GB RAM, 1650 Super, 500W Zalman ZM 500.

1646919867241.png

Bilgisayarımda 3.1 girişi bulunuyor ve adaptörümden daha fazla Amper değeri veriyor. Buna rağmen neden adaptör kadar hızlı şarj yapamıyor?
Voltaj değeri düşük olduğu için mecbur öyle şarj ediyorsun eğer voltaj arttırırsan kasaya zarar verebilirsin hızlı şarj etmek için uygun adaptör+priz gerekiyor.

Hocam 3.1 girişi var. Buradan hızlı şarj olmaz mı?

Eki Görüntüle 1327737

Bilgisayarımda 3.1 girişi bulunuyor ve adaptörümden daha fazla amper değeri veriyor. Buna rağmen neden adaptör kadar hızlı şarj yapamıyor?

Elektiriği çevirecek adaptörün yok bu yüzdende kablodan otomatik düşük hızla geliyordur.
Güç kaynağın gereğinden fazla değilse denemeni önermem.

Eki Görüntüle 1327737

Bilgisayarımda 3.1 girişi bulunuyor ve adaptörümden daha fazla amper değeri veriyor. Buna rağmen neden adaptör kadar hızlı şarj yapamıyor?

Bilgisayarınızın anakartında hızlı şarj desteği var mı? Varsa da anakarttaki USB'ye takıp deneyin.
Çoklayıcı veya uzatıcılara takmayın.

Eki Görüntüle 1327737

Bilgisayarımda 3.1 girişi bulunuyor ve adaptörümden daha fazla Amper değeri veriyor. Buna rağmen neden adaptör kadar hızlı şarj yapamıyor?

Cihazdan akım çıkışı için değil akım girişi için bu portlar diye biliyorum, emin değilim.
Yüksek kapasiteli HDD veya SSD'leri daha hızlı çalıştırmak ve veri akışını sağlamak için kullanılıyor genelde.

Elektiriği çevirecek adaptörün yok bu yüzdende kablodan otomatik düşük hızla geliyordur.
Güç kaynağın gereğinden fazla değilse denemeni önermem.

Güç kaynağım sağlam aslında sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.
Bilgisayarınızın anakartında hızlı şarj desteği var mı? Varsa da anakarttaki USB'ye takıp deneyin.
Çoklayıcı veya uzatıcılara takmayın.

Hızlı şarj desteği olup olmadığını bilmiyorum ama 3.1 girişi var sadece. Bu da adaptörden daha fazla amper veriyor. Hızlı şarj etmesini bekledim ancak tam doluma 7 saat gibi bir değer verdi.

Geri
Yukarı