Telefon nasıl doğru şarj edilir?

Sqysm0k3

Centipat
Evet, internette birkaç yazı gördüm. Batarya sağlığı için telefonunuzu sıfılanınca takma yöntemi yanlıştır ve tek seferde değilde bekleyerek yarım yarım şarj edin diyordu. Ne kadar doğru öğrenmek istedim. Teşekkürler

Pil teknolojisine göre değişir. Uzmanı değilim ama Amerika’da Apple teknik destek olarak çalışan bir arkadaşımın dediğini aktarayım. Eski telefonların en iyi performansı, şarjı 0 olunca şarj etmek; yeni telefonlarda ise %20’ye düşmeden şarja takmak mantıklı demişti. Onun yalancısıyım. Kendi bilgim değil. Yeniden kastı 2015+ telefonlar.

Bunlara takılmayın insanın kafası bir sürü şeyle dolu zaten bu aletler sizin hyatınızı kolaylaştırmak için bir de bataryayla uğraşmayın canınız istediğinde takın istediğinde çıkarın bu aletleri tel maşa yapmıyorlar. 1-2 ay ömrü uzaycak diye de bu katlanılmaz.

Telefonu kapatıp şarj etmenizi öneririm ve şarjı yüzde 30'un aşağısına düşürmeyin bataryanın ömrünü yiyor
Pil teknolojisine göre değişir. Uzmanı değilim ama Amerika’da Apple teknik destek olarak çalışan bir arkadaşımın dediğini aktarayım. Eski telefonların en iyi performansı, şarjı 0 olunca şarj etmek; yeni telefonlarda ise %20’ye düşmeden şarja takmak mantıklı demişti. Onun yalancısıyım. Kendi bilgim değil. Yeniden kastı 2015+ telefonlar.
Aslında bütün bilgiler doğrudur anacak bataryanın uzun ömürlü olması için %20 düşmeden şarj etmeye başlayıp %80 çekilmelidir.
Bunlarla uğraşma boş yere. En fazla birkaç ay daha ömrünü uzatır bataryanın. Her türlü bozulacak batarya.
Telefon bir teknolojidir. Telefonda yüksek teknoloji kullanıp bataryayı Allah'a emanet üretmiyorlar. Bataryanın ömrü kullanım ortamlarına ve kullanım süresine göre kısalır. Yani istediğin zaman şarja takabilirsin. Birde ekliyorum lityum piller de yarıya kadar şarj edilmesi öneriliyor.
Herkese teşekkürler, bundan sonra dikkat ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı