Telefon direğinden binaya gelen kablolar nasıl bağlanır?

Sarp85

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar.

Ben müstakil bir evde oturuyorum ve telefon direğinden gelen kablo kara düzen yapılmış bir ekle modemime bağlı. Saha dolabına çok yakın oturuyorum ama 35Mbps internet bile alamıyorum hatta 25 Mbps bile kopmadan alamıyorum, bu yüzden modemimden download hızımı 22 Mbps'e düşürmek zorunda kalıyorum. Aslında hat zayıflama değerim çok iyi 16 dB. Yanlış bilmiyorsam 20 dB'e kadar değer en iyisi. Sorunun bu ekten kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bu ek yerini, en kaliteli bir şekilde nasıl bağlayabilirim onu sormak istiyorum.

Görselde yüklediğim şekilde bile sürekli kopma yaşıyorum.

Edit: CRC hataları 5 dakika içinde oluşan hatalardır.

Dosya Ekleri

• hat değerleri.jpg
    hat değerleri.jpg
    50,6 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Adres bilgisi ile altyapı kontrolü yapıp bilgileri konuna ek olarak belirtebilirsen elbette ki yardımcı olmaya çalışırız.

Mesajımı güncelleyemedim oyüzden adres bilgisini burdan veriyorum.
Ek kısmını açıp kabloların birazını kesin. Ardından tekrar aynı renkler ile birleştirip güzel şekilde kablo bandı ile bantlayın. Çözüm olmaz ise modem sıfırlamayı deneyin.
İkisini de defalarca kez yaptım ama hiçbir işe yaramadı. Bir kaç yerde elektrik bandı kullanmayın yazıyordu.

Dosya Ekleri

• adres.jpg
    adres.jpg
    287,6 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Mesajımı güncelleyemedim oyüzden adres bilgisini burdan veriyorum.

İkisini de defalarca kez yaptım ama hiçbir işe yaramadı. Bir kaç yerde elektrik bandı kullanmayın yazıyordu.
Ankastre ve Modem arasındaki kablo CAT6 olursa alacağın verim o kadar iyi olur. Elektrik bandı yerine Yak-1 Konnektör kullanmanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı