Telefon galerisi nasıl SD karta aktarılır?

Mehmet Demirr

Kilopat
Daha fazla  
Dosya yöneticisinden tek tek albümleri seçip SD karta aktarıyorum fakat hem tarih olarak karışık aktarılıyor hem de ekstra olarak 2. kez galeriye kaydediliyor. Ben sadece galeriyi olduğu gibi SD karta taşımak istiyorum, nasıl yapacağım?

Merhaba!

Google Files ile Galeriyi SD Karta Taşıma
  1. Google Files uygulamasını açın.
  2. "Depolama" sekmesine gidin.
  3. "Dahili Depolama" seçeneğine dokunun.
  4. "Resimler ve Videolar" seçeneğine dokunun.
  5. Taşımak istediğiniz albümleri seçin.
  6. Sağ alt köşedeki "Taşı" düğmesine dokunun.
  7. "SD Kart" seçeneğini seçin.
  8. "Taşı" düğmesine dokunun.
Bu işlem, seçilen albümleri SD karta kopyalar ve galerideki orijinal dosyaları silmez

Merhaba!

Bu işlem, seçilen albümleri SD karta kopyalar ve galerideki orijinal dosyaları silmez
Telefonumda yer olmadığı için uygulamayı yükleyemiyorum.

Dosyaları "Taşı" seçeneğiyle aktarın: Dosyaları "Kopyala" seçeneğiyle aktarırsanız, galeride hem orijinal dosyalar hem de kopyalanan dosyalar görünür. Dosyaları "Taşı" seçeneğiyle aktarırsanız, orijinal dosyalar dahili depolamada silinir ve sadece SD karta kopyalanır.

Dosyaları "Taşı" seçeneğiyle aktarın: Dosyaları "Kopyala" seçeneğiyle aktarırsanız, galeride hem orijinal dosyalar hem de kopyalanan dosyalar görünür. Dosyaları "Taşı" seçeneğiyle aktarırsanız, orijinal dosyalar dahili depolamada silinir ve sadece SD karta kopyalanır.
Dosya yöneticisinden o şekilde yapıyorum yine de taşınan dosyalar ekstra olarak galeriye geliyor ayrıca tarih sıralaması farklı oluyor.

Merhaba!

bunu yapın.

Telefonumda hazırda yüklü değil.

O uygulama üzerinden yaptım sd karta aktarıldı galerimde fotoğraflar duruyor ama tüm fotoğrafların tarih sırası değişti yani her şey birbirine girdi çünkü fotoğrafların düzenleme tarihi bugünü gösteriyor. Bunu düzeltmenin yolu nedir? Yaklaşık 10 bin tane fotoğrafı tek tek düzenlemem imkansız. Tüm düzenim bozuldu.

Son düzenleme:
Telefonumda hazırda yüklü değil.

O uygulama üzerinden yaptım sd karta aktarıldı galerimde fotoğraflar duruyor ama tüm fotoğrafların tarih sırası değişti yani her şey birbirine girdi çünkü fotoğrafların düzenleme tarihi bugünü gösteriyor. Bunu düzeltmenin yolu nedir? Yaklaşık 10 bin tane fotoğrafı tek tek düzenlemem imkansız. Tüm düzenim bozuldu.
EXIF bilgileri, fotoğrafın çekilme tarihi ve saati gibi meta verileri içerir. Bu bilgiler bozulmuş veya yanlışsa, fotoğrafların tarih sırası da yanlış görünür. EXIF bilgilerini düzeltmek için ExifTool: ExifTool by Phil Harvey gibi bir program kullanabilirsiniz. Bu program, fotoğraflarınızın EXIF bilgilerini toplu olarak düzenlemenize olanak tanır.
Bu yöntemi kullanmadan önce, fotoğraflarınızın bir yedeğini almanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı