Telefon için garanti süresi 20 iş günü sınırı

Cunlu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar,

Ben 2014 yazında Avea bayisinden taksitle HTC ONE M8 marka telefon aldım. 22.12.2015 tarihinde arızalandığı için Avea bayisine telefonu teslim ettim garantiye yollamaları için. Telefonu verirken yetkili arkadaş 26 iş günü içerisinde telefonun gelebileceğini söyledi ancak internette yaptığım birkaç araştırmaya göre 20 iş gününden bahsediliyor. Telefon teleservice tarafından tamir ediliyor ancak bayide teleservice'e ait ürün kabul kağıdı olmadığı için destech kağıdına imei numarası yazılıp verildi bana. İnternetten imei ile sorgulama yapmak istediğimde ne teleservice'ten telefona ulaşabiliyorum, ne de bana verilen kağıda göre destech'ten ulaşabiliyorum. Hangi servisler varsa denedim o imei numarasına ait sorgulamada böyle bir ürün bulunmamakta diye ekranla karşılaşıyorum.

Bugün itibari ile (cumartesi iş günleri dahil olmak üzere) 20 iş günü dolmuş bulunmakta. Yarın bayiye gidip ürün iadesini talep etmem mümkün mü, yada yapmam gereken uygulamalar ne olmalı?

Telefonun o günkü fatura değeri : 3500 lira civarında
Telefonun bugünkü değeri : 1500 lira civarında

Taksitle aldığım için sanırım 17-18 taksit ödedim. (Emin değilim)Ürün para iadesinde hangisini alırım?

Şimdiden desteğiniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı