Telefon için SD Karta Windows 10 Kurma

Lineage OS kur. Windows'u bırak.
Teşekkürler ama telefon 7-8 yıllık galiba. Ve o telefona rom kurmaya değmez. Windows da fantezi için PC gibi kullanmak hoşuma gitmişti.
Eğer telefonun ARM tabanlı işlemci kullanıyorsa Windows kurulur diye biliyorum ben.
Mediatek işlemcili ve işlemcisi 1.7 GHz frekansında çalışıyor. Arm mı bilmiyorum ama Android de linux tabanlı olduğu için linux da kurabilirim değil mi? Bu yüzden Windows ARM da kurabilirim diye düşündüm.

Link atabilir misiniz? Technopat'ın da böyle bir videosu var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ARM kurulumunda pek bilgi sahibi değilim.
ARM'de Windows Nedir?

Aslında, ARM bir çeşit işlemcidir. ARM işlemci, Advanced RISC Machines tarafından oluşturulan RISC (azaltılmış komut seti bilgisayarı) mimarisi temelinde geliştirilen bir CPU üyesidir. ARM'deki Windows, ARM işlemciler tarafından desteklenen dizüstü bilgisayarda veya masaüstü bilgisayarda çalışan işletim sistemini ifade eder.
Bunun da işlemciye bağlı olduğu belirtilmiş.
Zor da olsa buldum. https://www.teknobaze.com/android-tablete-windows-10-kurmak-h1016/
UEFİ Windows 10 yerine Windows 10 ARM kurulumunu anlatabilir misiniz?

Son düzenleme:
ASUS Zenfone 1 serisinde (2014 model Zenfone 4, 5 ve 6'nın olduğu seri) ve Zenfone 2 serisinde olduğu gibi Intel işlemcili bir telefonunuz olsaydı belki kurulabilirdi ama MediaTek, Snapdragon işlemcilere Windows kurulamıyor diye biliyorum.

Windows kurma istediğinizden vazgeçip LineageOS gibi custom ROM'larla uğraşın derim. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı