Telefon kamerısından çekilen fotoğraflar izleniyor mu?

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Arkadaşlar özel belge ve özel fotoğraflar çekiyorum ama telefon kameradan izlenebiliyor olabilir miyim çünkü özel fotoğraflar bunlar. Sadece benim görmem gerek. Sizce telefon kamerısından birisi izliyebilir mi?

Arkadaşlar özel belge ve özel fotoğraflar çekiyorum ama telefon kameradan izlenebiliyor olabilir miyim çünkü özel fotoğraflar bunlar. Sadece benim görmem gerek. Sizce telefon kamerısından birisi izliyebilir mi?
Bazı virüs türleri sizi kameradan izleyebilir, dikkatli kullanılırsa bir sorun olmaz antivirüs programları yükleyebilirsiniz.

Google gibi yapılar nasıl bizim ne hakkında konuştuğumuzu dinleyerek sitelerde ona göre reklamlar çıkarıyorsa kameradan da izleyebilirler diye düşünüyorum.

Herhangi APK program kulllanımı ya da güvenilmeyen VPN kullanımı fotoğraflarınızı veya videolarınızı izleyebilir kamera ve mikrofonlarınızı isteğiniz olmadan açabilir (benim bildiğim bu yanlış isem kusura bakmayın)

Bilmediğiniz 3. parti yazılım, uygulama kullanmıyorsanız ve her şey için erişim izniniz verilmediyse bir problem oluşturmaz. Bilmediğiniz veya güvenilirliği her zaman şüphe duyulan bir uygulama yüklü değilse telefonda kolay kolay kimse erişemez. İzniniz olmadıkça.

Geri
Yukarı