Telefon kapandı ve çalışmıyor

ibo90p

Kilopat
Herkese merhaba, telefonumun şarjı azalmıştı ve bataryası da biraz eskidiği için bir anda kapanıyordu. Bugün yine bir anda kapandı ve tekrar açılmıyor. ROM'un resmi geliyor dönüyor dönüyor titriyor, ROM'un resmi dönmeye devam ediyor, yine arada titriyor ama açılmıyor. Telefonum rootlu ve TWRP yüklü olduğu için dosyalarımdan yana kaygım yok, kaygım sadece WhatsApp mesajları ve SMS'ler. TWRP'ye girebiliyorum. Dalvik ve Cache'i temizledim ama değişen bir şey olmadı. WhatsApp mesajlarım gitmesin istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Şarjınızın belli bir seviyede mi acaba ? Bende de bir keresinde sürekli kapandı açıldı, tam yüklenecek dosya kapanıyor meğersem şarjım yokmuş zar zor açılıyormuş.

Herkese merhaba, telefonumun şarjı azalmıştı ve bataryası da biraz eskidiği için bir anda kapanıyordu. Bugün yine bir anda kapandı ve tekrar açılmıyor. ROM'un resmi geliyor dönüyor dönüyor titriyor, ROM'un resmi dönmeye devam ediyor, yine arada titriyor ama açılmıyor. Telefonum rootlu ve TWRP yüklü olduğu için dosyalarımdan yana kaygım yok, kaygım sadece WhatsApp mesajları ve SMS'ler. TWRP'ye girebiliyorum. Dalvik ve Cache'i temizledim ama değişen bir şey olmadı. WhatsApp mesajlarım gitmesin istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Yedek alıp tekrar ROM kur muhtemelen Boot'ta bir sorun var gibi.

Şarjınızın belli bir seviyede mi acaba ? Bende de bir keresinde sürekli kapandı açıldı, tam yüklenecek dosya kapanıyor meğersem şarjım yokmuş zar zor açılıyormuş.
Hocam telefonun şarjı 80 küsürlerde. Şarj açısından sıkıntı yok şuan, üstelik şarja takınca yüzdeliği de gösteriyor, sanırsam telefon kapalıyken şarjın gösterilmesi de rom’a ait.
Yedek alıp tekrar ROM kur muhtemelen Boot'ta bir sorun var gibi.
Yedek alıp tekrar rom kurarsam whatsapp‘taki tüm mesajlarım gelir mi?

Hocam telefonun şarjı 80 küsurlerde. Şarj açısından sıkıntı yok şu an, üstelik şarja takınca yüzdeliği de gösteriyor, sanırsam telefon kapalıyken şarjın gösterilmesi de ROM'a ait.

Yedek alıp tekrar ROM kurarsam whatsapp‘taki tüm mesajlarım gelir mi?

Yedeği tekrar kurarsanız gelir onun dışında WhatsApp yedeklerini alıyorsanız sorun olmaz.

Yedeği tekrar kurarsanız gelir onun dışında WhatsApp yedeklerini alıyorsanız sorun olmaz.
Yedek ile kastınız Twrp’deki Backup kısmı mı?
Whatsapp yedeklerimi alıyorum da Google Drive’a en son yüklememim üzerinden 1 yıldan uzun süre geçti. Ve bu geçen 1 yılda önemli mesajlar var içinde. Bir de sanırsam her gece 2’de yerel yedek oluşturuluyor. O yerel yedeği sonuçta bilgisayarıma atabiliyorum şu anda (Ana dizindeki Whatsapp klasöründen bahsediyorum). Onunla geri getirebilir miyim acaba?

Yedek ile kastınız TWRP'deki Backup kısmı mı?

Evet ilk mesajdaki kastetiğim yedek TWRP Backup kısmı benim kullandığım sürümde dil desteği vardı.

Önemli mesajlar var içinde.

Bu önemli mesajları tekrar isteme gibi bir şansınız var mı?
Bunun dışında çok WhatsApp kullanmadığım için bilmiyorum dizinin içindeki dosyaları kopyalayıp geri yüklesen algılar mı?

Evet ilk mesajdaki kastetiğim yedek TWRP Backup kısmı benim kullandığım sürümde dil desteği vardı.
TWRP’deki yedek nasıl çalışıyor bilginiz var mı? Yani şunu sormak istiyorum. Oradaki backup ile System’i ve Data’yı yedekleyip yeniden rom yükleyip geri yükleyince Whatsapp direkt olduğu gibi geliyor mu yani, yoksa sadece dosyaların yedeğini mi alıyor? Yani Whatsapp‘a açtığımda oturumum açık bir vaziyette ve her şey kaldığı gibi mi devam eder? Anlatabildim mi demek istediğimi 🙃

Bu önemli mesajları tekrar isteme gibi bir şansınız var mı?
Bunun dışında çok WhatsApp kullanmadığım için bilmiyorum dizinin içindeki dosyaları kopyalayıp geri yüklesen algılar mı?
Mesajları isteme şansım maalesef yok, birçok insandan tonuyla mesaj var. Ama o kopyalayıp geri yükleme işi çalışıyordu sanki önceden şuanki durumunu bilmiyorum da. Bilen varsa aydınlatabilir mi?
@277015 Daha önce Acronis True Image’i kullandınız mı? Oradaki gibi mi alıyor yani?

Son düzenleme:
Telefon bootloop girmiş. System, dalvik-cacke ve cache wipe’layıp rom'u flashlayıp [rom'un ardından varsa kullandığın ekstra paketleri de flashla (gapps, magisk gibi)] rebootla (data ve internal storage'e sakın dokunma). WhatsApp klasörünü kullanarak geri yüklersen son yerel yedeği geri yüklüyor diye biliyorum. Otomatik yedek açıksa 1-2 gün önceye dönebilir.

Telefon bootloop girmiş. System, dalvik-cacke ve cache wipe’layıp rom'u flashlayıp [rom'un ardından varsa kullandığın ekstra paketleri de flashla (gapps, magisk gibi)] rebootla (data ve internal storage'e sakın dokunma). WhatsApp klasörünü kullanarak geri yüklersen son yerel yedeği geri yüklüyor diye biliyorum. Otomatik yedek açıksa 1-2 gün önceye dönebilir.
Burda sadece dosya olarak kalıyor değil mi? Uygulama geri gelmiyor yani sanırsam. Ben de whatsappı yeniden kurarken geri yükle diyeceğim galiba yerel yedekten ve Whatsapp mesajları gelecek, peki SMS‘lerim hakkında bilginiz var mı?

Uygulamaların verileriyle birlikte yedeklerini alıp Rom yükleyip, sonra uygulamaları ve verilerini olduğu gibi geri getirme tarzı bir şeyler mümkün değil mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı