Telefon kendi kendine işlem yapıyor

Hayır, esas şu sıralar çok yaygın diyebilirim. RAT ihtimali hiçbir zaman göz ardı edilmemeli.

Tamamda hocam hadi sizin fikrinize göre gidelim bu nasıl bir RAT 'ki karşı taraf FBI olması lazım ne telefon ısınıyor ne arka plan uygulaması var ne de bütün antivirüs taramalarından geçiyor. Yani gönderen kişi ne kullanmış olabilir bu kadar :D şu sıralar siber güvenlikçilerle de çok haşır neşir oldum konuşuyoruz bu saydığım 3 yoluda geçebilen RAT öyle sağ da solda kullanılan basit RAT'lara benzemiyor.

Ekranınızda sorun olmadığından emin olun bence. Birkaç aydır aynı olayı kendi telefonum yapıyor. Mesajlaşıyorum kendi kendine bir yerlere basıyor, uygulamadan cıkıyor vs hepsi de telefonu düşürmemden sonra başladı.

Tamamda hocam hadi sizin fikrinize göre gidelim bu nasıl bir RAT 'ki karşı taraf FBI olması lazım ne telefon ısınıyor ne arka plan uygulaması var ne de bütün antivirüs taramalarından geçiyor. Yani gönderen kişi ne kullanmış olabilir bu kadar :D şu sıralar siber güvenlikçilerle de çok haşır neşir oldum konuşuyoruz bu saydığım 3 yoluda geçebilen RAT öyle sağ da solda kullanılan basit RAT'lara benzemiyor.
Tarih olmuş dediğin için söyledim. :D Tarih falan olmadı. Çıkar onu aklından.

Kulaklıktan da ekrandan da olabilir bence. Çok şüpheye düştüysen o kulaklığı kullanma. Biraz öyle gözlemle. Zaten sıfırlayacağın için eğer bir daha yaşarsan da ekrandandır.

Wallpaper dışında hiç belge dosya bile indirmedim nereden bulaştığını anlayamadım.

Ekranınızda sorun olmadığından emin olun bence. Birkaç aydır aynı olayı kendi telefonum yapıyor. Mesajlaşıyorum kendi kendine bir yerlere basıyor, uygulamadan cıkıyor vs hepsi de telefonu düşürmemden sonra başladı.

Farklı yerlere bassa anlarım da hocam abone olmaya basıp bir de abonelik seçiyor.

Hocam telefon teknik servisinde çalışma tecrübelerime göre konuşacağım. Telefonun kendi kendine basmasının birkaç nedeni vardır:
  • Şarjda olan bir durum ise kalitesiz şarj kablosu kullanımı.
  • Sıvı teması.
  • Kötü amaçlı yazılım, virüs.
  • Ekran entegresi (darbe vs. gördüyse).
  • Kalitesiz ekran koruyucu.
Denemenizi tavsiye ettiğim en basit yöntem hard resettir. Cihazınız virüs kapmış olabilir. Bu sayede sürücüleri de yenilemiş olursunuz. Önemli dosyalarınızı yedekleyip telefonunuzu recovery moddan hard reset atın. Bu işlemden önce Google hesabınızın şifresini bildiğinizden emin olun. Yoksa kırdırtmakla çok uğraşırsın.

Eğer ki olmazsa: Bir teknik servise götürüp kendi kendisine dokunmasının ne sıklıkla olduğunu anlatıp ekranı kontrol etmesini isteyin. Muhtemelen ekran şifrenizi isteyip bir süre kullanıp sorunu bizzat görmeye çalışacaklardır. Ve kesinlikle ama kesinlikle güvenilir bir teknik servise gidin. Yoksa hiç uğraşmadan "ekran bozuk" diyerek değiştirmen gerektiğini söyleyecekler ve size 1300 TL(orijinal ekran) veya 600-700 TL (a+ kalite) olarak seçenek verirler :)

Virüs taraması yaptım 0

Ayrıca her zaman virüs programlarına güvenmeyin. Adı üstünde zararlı yazılım. Kolayca bulunacak bir şey olmamalı haliyle :)

Eski telefonum aklıma geldi. Kendi kendine uygulamalara girer çıkardı, ekran da rastgele yerlere basar, ekranı kaydırırdı. Okuldayken masanın üzerine koyardık ne yapacak diye telefonu izlerdik :D

Aşağıya bıraktığım videoda ki olayın benzerini yaşıyordum hep.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözümü bilmiyorum fakat bu problem olmuş olabilir belki telefonda. Garantisi varsa eğer bu olay devam ederse gönderin derim, ek olarak birisi çözüm olarak şu videoyu paylaşmış onu da inceleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayalet dokunuş deniliyormuş hocam buna, belki sizde ki problem de bu olabilir. Garantisi devam ediyorsa ekran değişimi yapıldığında düzeldiğini söylüyor videoda ki kişi haberiniz olsun.

NOT: Video yorumların da bazı kişiler uygulama sırasında ekranını kırmışlar, garantisi var ise telefonun en iyisi ekran değişimi için garantiye göndermek. ( Tabi ki sorun bu ise )

Hocam telefon teknik servisinde çalışma tecrübelerime göre konuşacağım. Telefonun kendi kendine basmasının birkaç nedeni vardır:
  • Şarjda olan bir durum ise kalitesiz şarj kablosu kullanımı.
  • Sıvı teması.
  • Kötü amaçlı yazılım, virüs.
  • Ekran entegresi (darbe vs. gördüyse).
  • Kalitesiz ekran koruyucu.
Denemenizi tavsiye ettiğim en basit yöntem hard resettir. Cihazınız virüs kapmış olabilir. Bu sayede sürücüleri de yenilemiş olursunuz. Önemli dosyalarınızı yedekleyip telefonunuzu recovery moddan hard reset atın. Bu işlemden önce Google hesabınızın şifresini bildiğinizden emin olun. Yoksa kırdırtmakla çok uğraşırsın.

Eğer ki olmazsa: Bir teknik servise götürüp kendi kendisine dokunmasının ne sıklıkla olduğunu anlatıp ekranı kontrol etmesini isteyin. Muhtemelen ekran şifrenizi isteyip bir süre kullanıp sorunu bizzat görmeye çalışacaklardır. Ve kesinlikle ama kesinlikle güvenilir bir teknik servise gidin. Yoksa hiç uğraşmadan "ekran bozuk" diyerek değiştirmen gerektiğini söyleyecekler ve size 1300 TL(orijinal ekran) veya 600-700 TL (a+ kalite) olarak seçenek verirler :)

Ayrıca her zaman virüs programlarına güvenmeyin. Adı üstünde zararlı yazılım. Kolayca bulunacak bir şey olmamalı haliyle :)

Telefon ayarlarından fabrika ayarlarına dönsem olur mu? Hard reset bilmiyorum.

@SUSAMLI ÇUBUK komik olan durum nedir?

Son düzenleme:
Telefon ayarlarından fabrika ayarlarına dönsem olur mu? Hard reset bilmiyorum.

Tabii ki sorun olur. Telefon ayarlarından sıfırlama işlemi, yalnızca ayarlardaki ayarların varsayılana döndürülmesi ve yüklenen her programın silinmesi için vardır. Bir virüsü önleyebilecek kadar yeterli değil. Hard reset atmak sandığınız kadar zor bir işlem değil. Google'dan A23 için hard reset guidesine bakabilirsin.

Geri
Yukarı