Telefon Klavyesinde Sorun

• Konuyu başlatan Klour
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 875
K

Klour

Ziyaretçi
Arkadaşlar annemin telefonunun klavyesinde (dijital) sorun çıktı o telefonu eskiden ben kullanıyordum. Sorun ise arama çubuğuna bir kelime yazılmaya çalışıldığında başta yazmıyor birkaç dakika içinde halloluyor ama bu süre insanı bunaltıyor ne yapmalıyım çözüm aradım bulamadım sıfırlasam büyük ihtimal düzelir ama onu şuan yapamam.

Model: Galaxy Y Duos yaklaşık 2.5 yıllık

Hayır sadece içindeki orjinal klavye. Ayrıca yazmayı unutmuşum arada sırada insanları telefon rastgele arıyor :) Bazende birini aramaya çalıştığında beni arıyor telefon rehberden kendimi sildim düzelmedi ne yazıkki.

Dokunmatik panel sorunlu galiba Ekrana yapışık yani Ekranla değişçek yeni bir telefon al daha mantıklı bendeki GT-S5360'ın ki plastikti onun ki de plastik mi?

Bazen cebinizde farkında olmadan açılıp, böyle şeyler yapar telefonlar. Bir ekran kilidi koyun.

O işe gelirsek, bence ya sıfırlayın, ya da ona uygun "varsa" bir Rom atmaya çalışın.

Telefon eski. Artık ömrünü doldurmaya bile başlamış olabilir :)

Arkadaşım rom root değilmiydi biraz cahil kaldım (n) root la bunlar hallolurmu bilemiyorum hiç olmadı sıfırlıyacağım olmazsa yenisini hediye ederim artık

Dokunmatik panel sorunlu galiba Ekrana yapışık yani Ekranla değişçek yeni bir telefon al daha mantıklı bendeki GT-S5360'ın ki plastikti onun ki de plastik mi?
Yani demek istediğin ekranın arkasımı yoksa telefonun arkasımı anlayamıdım ? Arkası dediysen evet plastik içinide bilmiyorum

Root ile rom çok farklı.
Root, telefonun içindeki yazılımı "Tam olarak" kontrol etmeye yarar.
Rom ise bildiğiniz "Yazılım". Android 4.2.1 Rom'u mesela.. Ya da Cyonegen Rom diye aratırsanız, bulabilirsiniz bir sürü. Fakat sakın 4 yüklemeye kalkmayın, telefonun sisteminin kabul edeceğini sanmam. Şayet ben Wonder'a bile yüklediğimde tam olarak hoş olmamıştı :/ .

Bana sorarsanız hiçbir şey yapmaya değmez açıkçası. Satıp, hiç olmadı bir orjinal rom kullanan bir Galaxy Wonder, S3 mini gibi düşük cihazlar da iş yapar.

Ekranın Dokunmatik kısmı plastik ve Ekrana yapışkmış işte o sorunlu değiştirtmek çözüm olabilir ama değer mi?
Tabi değmez neyse artık o zaman sıfırlama vakti sanki

Root ile rom çok farklı.
Root, telefonun içindeki yazılımı "Tam olarak" kontrol etmeye yarar.
Rom ise bildiğiniz "Yazılım". Android 4.2.1 Rom'u mesela.. Ya da Cyonegen Rom diye aratırsanız, bulabilirsiniz bir sürü. Fakat sakın 4 yüklemeye kalkmayın, telefonun sisteminin kabul edeceğini sanmam. Şayet ben Wonder'a bile yüklediğimde tam olarak hoş olmamıştı :/ .

Bana sorarsanız hiçbir şey yapmaya değmez açıkçası. Satıp, hiç olmadı bir orjinal rom kullanan bir Galaxy Wonder, S3 mini gibi düşük cihazlar da iş yapar.
ahaha omuymuş rom arkadaşımda eski telefonu jelly bean yapmıştı :) yok sanmıyorum bu telefonların ömrü çoktan geçti rom için veya benzerleri için

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı