Telefon kulaklığının mikrofonu PC'de çalışmıyor

WandaaMaximoff

Decapat
Daha fazla  
PC'de Mic var diye gösteriyor ama ses gitmiyor. Mic kısmına sadece mikrofon kısmını takıyorum kulaklığın. Çözümü var mıdır?

PC'de Mic var diye gösteriyor ama ses gitmiyor. Mic kısmına sadece mikrofon kısmını takıyorum kulaklığın. Çözümü var mıdır?

Hocam bunun gibi bir şey almalısınız.

1667679913124.png

Telefon jakları hem mikrofon hem kulaklık içindir, PC ise mikrofon, hoparlör ve ses giriş ayrı ayrı 3 tanedir. 2 tane jaklı PC için olan mikrofonlu kulaklık, ya da sadece PC mikrofon olanlar işini görürür.

Telefon jakları hem mikrofon hem kulaklık içindir, PC ise mikrofon, hoparlör ve ses giriş ayrı ayrı 3 tanedir. 2 tane jaklı PC için olan mikrofonlu kulaklık, ya da sadece PC mikrofon olanlar işini görürür.
Hocam yani bu kulaklığı çalıştıramaz mıyım ? Bişey anlamadım yazdığınızdan

Hocam yani bu kulaklığı çalıştıramaz mıyım ? Bişey anlamadım yazdığınızdan
Anlaşılmayacak ne var, evet o haliyle çalıştıramazsın.
Telefon jakları hem mikrofon hem kulaklık için bağlantılı olur, PC içinse her iki jak ayrı ayrı olmak zorundadır.

Ama Sloren'in gösterdiği gibi bir parça ile telefon jak girişini PC için 2'ye ayırabilirsin. Açık yeşil kulaklık/hoparlör, pembe mikrofona takılacak.

Geri
Yukarı