Çözüldü Telefon numaram güvende degil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

husnukarlilar

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk olarak bana Türk Telekom'dan işlem yapmadığım halde kişisel verilerinizi mevzuata uygun bir biçimde vermiş olduğunuz izin dogrultusunda güveni bir şekilde işlemekteyiz diye bir mesaj aldım hiçbir işlem yapmadığım halde bundan önce bilgisayarıma virüs bulaştı ve içinde trojan falan da vardı çok endişeleniyorum Türk Telekom müşteri hizmetleri çalışmıyor.
Şimdide 7529 diye hatirladigim bir numaraya kod benzeri bir mesaj gitti
korkudan sildigim için hatirlamiyorum yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam bu sahte olduğu çok belli çok fazla yazım hatası var Online işlemler uygulamasından numara değiştirin veya destek hattını arayabilirsiniz.

Hocam yalnız bu mesaj Türk Telekom'dan geldi. Önceki mesajlarda mevcut.

Yani telefonumda mi virüs var.

Bunun aynısı geldi fakat telefonumdan 7529 diye hatirladigim bir numaraya kod benzeri bir mesaj gitti korktuğumdan sildim.

Arkadaşlar hattı kapattirmayi düşünüyorum başka bir yol gözükmüyor fakat bunun bilgisayarımdan nasıl telefona ulaşmış olduğunu bilirsem bir daha bu hatayı yapmam.

Virüs yok hocam korkmayın. Türk Telekom'un mesajı o herkese gidiyor. 7529 ise mobil ödemelerde kod gönderen numara.
hocam eğer trojanlı PC ile telefonu arasındaki en küçük bağ virüsün girmesine neden oluyor kendimden biliyorum
Hocam arkadaşa rutin bir mesaj gelmiş. Daha önce bulaşmış bilgisayarına virüs. Hattı ile ilgili problem yok. Mesaj da bu:

Dosya Ekleri

• IMG_20220905_232557.jpg
    IMG_20220905_232557.jpg
    152,2 KB · Görüntüleme: 41
Yani şu anda mesajdaki gibi verdiğiniz tüm bilgiler zaten gitmiştir karşıya. Özellikle kredi kartı şifresi vs. hiçbir şekilde girmeyin telefonunuzla keylogger vardır.

Eğer telefonda da varsa komple telefonu da sıfırlayın derim riske atmayın fotoları vs yedekleyin sıfırlayın.

Hocam eğer trojanlı PC ile telefonu arasındaki en küçük bağ virüsün girmesine neden oluyor kendimden biliyorum.

PC'yi de tekrar sıfrlayabilirsiniz kısaca temiz başlangıç yapın. Numaradır şifrelerdir ne gelirse.

Hocam eğer trojanlı PC ile telefonu arasındaki en küçük bağ virüsün girmesine neden oluyor kendimden biliyorum.

Hocam arkadaşa rutin bir mesaj gelmiş. Daha önce bulaşmış bilgisayarına virüs. Hattı ile ilgili problem yok. Mesaj da bu:

Bunun aynısı geldi fakat telefonumdan 7529 diye hatirladigim bir numaraya kod benzeri bir mesaj gitti korktuğumdan sildim.

Arkadaşlar hattı kapattirmayi düşünüyorum başka bir yol gözükmüyor fakat bunun bilgisayarımdan nasıl telefona ulaşmış olduğunu bilirsem bir daha bu hatayı yapmam.

Son düzenleme:
Hocam bu sahte olduğu çok belli çok fazla yazım hatası var Online işlemler uygulamasından numara değiştirin veya destek hattını arayabilirsiniz.

Virüs yok hocam korkmayın. Türk Telekom'un mesajı o herkese gidiyor. 7529 ise mobil ödemelerde kod gönderen numara.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar ilk olarak bana Türk Telekom'dan işlem yapmadığım halde kişisel verilerinizi mevzuata uygun bir biçimde vermiş olduğunuz izin dogrultusunda güveni bir şekilde işlemekteyiz diye bir mesaj aldım hiçbir işlem yapmadığım halde bundan önce bilgisayarıma virüs bulaştı ve içinde trojan falan da vardı çok endişeleniyorum Türk Telekom müşteri hizmetleri çalışmıyor.
Şimdide 7529 diye hatirladigim bir numaraya kod benzeri bir mesaj gitti
korkudan sildigim için hatirlamiyorum yardım edin.
O verilerin işlendiği mesajı bana da geldi ama önemsemedim. Yasal olarak göndermeleri gereken bir mesaj. Kod ise sizin yaptığınız bir işlemin kodu olabilir geç gelmiştir 2 tane gelmiştir. Bu kadar takmayın. Türkiye'deki insanların çoğunun kimlik bilgileri çalındı telefon numarasından bişe olmaz

Ama benden karşı tarafa gönderilen bir koddu öyle bir yazıyı ben yazmamıştım.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim biraz cahilligim tutmuş 7529'u araştırdım ve bir sorunumun olmadığını öğrendim ama aklıma takılan sorular oldu mesela bilgisayarımı hackleyen kişi modem üzerinden bilgisayarıma tekrar ulaşabilir mi veya bağlanmış olan telefonlara hepinize tekrardan teşekkür ederim ne olur ne olmaz yine de bir Türk Telekom'dan bir yardım almaya çalışacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı