Telefon numarası olmayan E-Posta nasıl kurtarılır?

Makaleler
5
Arkadaşlar bu sorun yeni değil maalesef, internet hakkında bazı sorunlarım olduğu için yeni açabildim daha. Şimdi sorunlara gelirsek hesabıma girerken sürekli telefon numarası soruyor yıllar önceden kalan bir numara, ayrıca ikincil bir kurtarma e-postası da yok. Şimdi en can alıcı noktaya gelelim bana Tel No çıktığı sırada güncellemek ister misiniz diyor. Ben ve istersem orada yazan numarayı da değiştirebilirim ama yaparsam o telefona SMS gidecek. Ne yapmam gerek arkadaşlar lütfen yardım edin. Facebook, Twitter, İnstagram, Steam, Origin, Uplay hepsi bu E-postada.

(Sırf bu yüzden sistem toplamak bile beni korkutuyor yeni sistemde ki uygulamalar sıfırlanacağı için ya E-Postama giremezsem diye korkuyorum.)

Cevap verebilecek yok mu arkadaşlar?

Şimdi benim şuan ki e-posta adresim 4-5 yıllık, ilk açtığım da kullandığım telefon numarası (annemindi :D ) yıllar önce kapattık hattı ve son birkaç aydır internet ile ilgili sıkıntım vardı, şimdi yeniden e-postama girince aylar sonra bana o zaman ki telefon numarasını sordu hala geçerlimi diye bende korktum direk evet deyip kapattım orada eğer güncellersem eski telefona mesaj gidecek ki hat kapalı hala ve kurtarma e-postam yok, ve maalesef kurtarmak için eklediğimiz soruyu dahi hatırlayamıyorum. Evet her şey üst üste geldi şuan ki bütün hesaplarım o e-posta da ben nasıl o telefon numarasını güncelleyip kendi hattıma çevirebilirim acaba? Biliyorum çok uzun oldu ama yazarken bile ter içinde kaldım korkudan.

Çok zor. İlk önce o numaralı hattı açtırmayı dene. Yapamaz isen güvenlik sorusunun cevabını oturup düşünmelisin. Ayrıca hesap açtığın zaman onu kurtarmak için telefon değil, ikinci bir e-posta eklersen bu işlemler ileride sana sorun oluşturmaz.

Sorunun kendisi bile hatırlamıyorum o derece işte. Bende en yakın zaman da numarayı yeniden almaya çalışayım haklısınız bu arada gelen mesaj şu şekilde şifreyi girince bu çıkıyor güncelle dersem SMS gidecek iyi dersem de gidebilir. İki arada bir derede kaldım resmen.

Dosya Ekleri

• Adsızs.png
    Adsızs.png
    42,7 KB · Görüntüleme: 188
Bahsettiğiniz eski numarayı gizli numaradan arayın. Bakın bakalım sahibi var mıymış diye. Ya da başkasını arıyormuş gibi konuşun, yanlış numara deyip kapatın. Çalmıyorsa istediğiniz butona basmakta özgür olursunuz. :)

Sana bu soruyu her girdiğinde soracak, o konuda bir şüphen olmasın. İyi görünüyor de devam et, bakalım karşına ne sonuç çıkacak. Eğer bir çözüm yolu çıkmaz ise diğer seçeneği seç bakalım. Aynı numaralı hattı tekrar açtırabilirsen o zaman daha kolay olur.

Abilerim ben daha önce aradım numarayı ama kimse çıkmadı şuan kullanılmıyor. Ben eğer orada ki numarayı silersem ve kendi numaramı yazıp iyi görünüyor dersem ne olur? Yine de eksi telefona kod gider mi?

Bahsettiğiniz eski numarayı gizli numaradan arayın. Bakın bakalım sahibi var mıymış diye. Ya da başkasını arıyormuş gibi konuşun, yanlış numara deyip kapatın. Çalmıyorsa istediğiniz butona basmakta özgür olursunuz. :)
Abi son kısmı anlamadım telefon kayıtlı olmadığı için bir sorun olmuyor mu?

Eski numara kullanılmıyor, aradım kimse çıkmadı diyorsun. Diyelim ki kod oraya gidecek, çalışmayan numaraya mesaj nasıl gitsin? Nasıl ki var olmayan bir aboneliğe fatura gitmiyor, bu da aynı şey.

Doğru diyorsun abi de insan emin olamıyor peki o numarayı silip kendi numaramla iyi görünüyor'a tıklarsam bir sorun çıkar mı? Daha önceden bir banka kartıyla internetten bir şey alırken yine aynı telefona SMS gitmişti iptal etmek zorunda kalmıştım, o yüzden sordum.

Kimse bana konuyu hortlatdım diye kızmasın da. Abilerim ablalarım ciddi ciddi artık PC almaya korkuyorum konu hakkında hiç mi kimse bilgili olamaz ya?!?!?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı