Telefon numarası rehberde kayıtlı olmayan kişilere karşı nasıl kapatılır?

neqetria

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, son 4-5 gündür sürekli yabancı numaralardan çağrı alıyorum. Babam sahibinden sitesine benim numaramla ilan koymuştu ondan olabilir. Hep böyle 533'lü numaralar falan WhatsApp profillerine bakıyorum dayılar oluyor genellikle telefon numaramı nasıl rehberimdekilerden başkasının aramasına kapatabilirim yani direk meşgule atacak. iOS kullanıyorum.

Merhaba arkadaşlar, son 4-5 gündür sürekli yabancı numaralardan çağrı alıyorum. Babam sahibinden sitesine benim numaramla ilan koymuştu ondan olabilir. Hep böyle 533'lü numaralar falan WhatsApp profillerine bakıyorum dayılar oluyor genellikle telefon numaramı nasıl rehberimdekilerden başkasının aramasına kapatabilirim yani direk meşgule atacak. iOS kullanıyorum.

Bu durum telefondan telefona değişiklik gösteriyor. Her telefonun kendine özel bir engelli listesi bulunuyor onu aktif edip kayıtlı olmayan numaraları engelle diyebilirsiniz. Elimde şu an Xiaomi olduğu için örneği onun üzerinden vereyim.

1653484282712.jpg

Rehberde olmayan kişileri engellemek istiyorsanız rehberde olan kişileri beyaz (white) listeye alıp sadece rehberdeki kişilere olan çağrıları alabilirsiniz. İşlem telefondan telefona değişebileceğinden devamını sizin araştırıp bulmanız gerekiyor.

Geri
Yukarı